Wakacyjny Turniej Badmintona

Wakacyjny Turniej Badmintona

Zdjęcia: https://www.facebook.com/sulecinmadman

Aktywna sobota dla Sulęcińskiego Klubu Badmintona ,,Badminton4all”

W dniu 14.08.2021 w Lipianach rozegrano Wakacyjny Turniej Badmintona o Puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Na wstępie wielkie podziękowania dla UKS Olimpionik – Marka Polaszczyka  i jego całej ekipie za po raz kolejną świetną organizację turnieju. W turnieju uczestniczyło 170  zawodników  i zawodniczek z całej Polski. Na hali panowała fantastyczna atmosfera. Między meczami organizator zadbał dla uczestników turnieju o przepyszne ciasta , pączki, wodę mineralną, kawę i herbatę.

Choć trwa okres wakacyjny to do turnieju przystąpiło 10 zawodników SKBBadminton4all Sulęcin. Niektórzy nie mogli uczestniczyć z wiadomej przyczyny – wakacje i nieliczne kontuzje. Niewątpliwie zawodnicy SKBBadminton4all pokazali klasę. W najlepszych kategoriach zagrali aż w pięciu finałach. Nie chcemy nawet myśleć, co by było gdyby zagrali wszyscy ojojoj ……

Rewelacyjnie podczas całego turnieju spisali się wszyscy! Finały były emocjonujące, a mecze były rozgrywane do 15 pkt. bez podwyższania. Dwa finały padły łupem z takim samym wynikiem, gdzie w trzecim secie przy wyniku 15:14 trener SKBB Robert Aleksandrowicz pokazał duże doświadczenie i determinację. Jednocześnie zdobył dwa złota wraz ze swoim podopiecznym Łukaszem Chudzińskim i koleżanką z Krakowa Dominiką Guzik-Płuchowską. Łukasz zagrał  jeszcze w finale gry pojedynczej i grze mieszanej.

Wielka pochwała należy się dla panów Krzysztof Nowak / Radosław Gomuła, którzy walczyli o każdą lotkę w grze podwójnej i zameldowali się w finale.Tam musieli jednak uznać wyższość przeciwników. Dodajmy jeszcze, że panowie w grach pojedynczych dotarli aż do ćwierćfinałów! W grze pojedynczej U-19 i U-13 zawodniczki SKBBadminton4all – Weronika Aleksandrowicz i Natalia Banasiak  zdobyły po brązowym  medalu. W grze podwójnej kobiet w kat. A zadebiutowała Bogumiła Aleksandrowicz z koleżanką z Sianowa Magdaleną Koziar. Uplasowały się na trzecim miejscu i brązowy krążek trafił do dziewczyn. Gratulacje dla Marcina Prządki za udział i waleczność na korcie.

Wakacyjny Turniej Badmintona 

Gra podwójna Open Złoto Robert Aleksandrowicz /Łukasz Chudziński

Gra mieszana Open Złoto Robert Aleksandrowicz / Dominika Guzik–Płuchowska

Podwójna Kat A Srebro Radosław Gomuła /Krzysztof Nowak

Gra mieszana Open Srebro Łukasz Chudziński /Weronika Aleksandrowicz

Gra pojedyncza Open Srebro Łukasz Chudziński

Pojedyncza U-13 Brąz Natalia Banasiak

Gra pojedyncza U-19 Brąz Weronika Aleksandrowicz

Gra podwójna Kat A Bogumiła Aleksandrowicz /Magdalena Koziar

Wyniki pokazały po raz kolejny, że  Sulęciński Klub Badmintona ,,Badminton4all”  w generalnej klasyfikacji medalowej zdobył 1 miejsce.  

Kolejne turnieje przed nami zarówno wyjazdowe, jak i te, które organizujemy. Już we wrześniu Seniorski turniej badmintona 11-12.09.2021 Ośno Lubuskie oraz Lubuska Lotka 2021: 25-26.09.2021 Lubniewice, a w październiku startujemy z V edycją Lubuskiej Ligi Młodzieży Szkolnej w Badmintonie, na którą serdecznie zapraszamy. Będzie się działo.

Madman

SKBB

Author: Madman

Share This Post On

Submit a Comment