Wydarzenia z MOS

Wydarzenia z MOS w Ośnie Lubuskim

Zdjęcia: https://www.facebook.com/sulecinmadman

Aktywna jesień w MOS-ie w Ośnie Lubuskim

W Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Ośnie Lubuskim rok szkolny 2021/2022 rozpoczął się licznymi sukcesami         w ramach działalności Szkolnego Koła PCK. 


14 września 2021 r. w Filharmonii Zielonogórskiej odbyła się uroczystość z okazji Dni Honorowych Krwiodawców Polskiego Czerwonego Krzyża. Święto to przypada w listopadzie, ale ze względu na wzrost zakażeń koronawirusa postanowiono zorganizować spotkanie już we wrześniu. Ponad stu honorowych dawców krwi, sympatyków i sponsorów zostało nagrodzonych podczas wojewódzkiej uroczystości związanej z Dniami Honorowego Krwiodawstwa. Podczas uroczystości    w Filharmonii Zielonogórskiej wręczono odznaczenia, medale i odznaki. Odznaką honorową PCK IV stopnia uhonorowano naszą panią Jolantę Kawecką-Smalec – członka PCK, dyrektora MOS za całokształt współpracy z PCK.


19 września 2021 r. w Lubniewicach uczniowie z MOS i SOSW w Sulęcinie wraz z panią Moniką Stegeman wzięli aktywny udział w drugim ,,NieTUZINkowym” CROSS-ie Lubniewickim. Bieg na dystansie 12 km odbył się w Lubniewicach nad jeziorem Lubiąż. Dopingowała nas pani Dagmara Gajda, której jesteśmy wdzięczni za wsparcie i poświęcony nam czas. Uczniowie mogli dodatkowo bezpłatnie skorzystać z parku linowego w ośrodku Magic Camping. Mieli oni możliwość sprawdzenia swoich umiejętności, ale przede wszystkim uczestniczenia w integracyjnej imprezie o charakterze sportowym. Szkołę naszą reprezentowali uczniowie: Julia Jadecka, Zuzanna Kossakowska, Martyna Łukasiewicz, Oliwia Kuratczyk, Tomasz Gajda i Kajetan Kaleta. Na podium stanęli uczniowie z SOSW w Sulęcinie w osobach: Fabian Guźniczak – I miejsce, Jacek Kaczorowski – II miejsce i Dawid Wadas, który zdobył III miejsce. Pani Monika Stegeman zdobyła II miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Wydarzenia z MOS


25 września 2021 r. aktywnie braliśmy udział w XXVII Międzynarodowym Zjeździe Cyklistów. Szkołę naszą reprezentowali uczniowie: Zuzanna Kossakowska, Kacper Makaruk, Kajetan Kaleta i Grzegorz Pasik. Bezcenna okazała się pomoc pani Dagmary Gajdy.


3 października 2021 r. podczas uroczystości ,,Święta latawca” na Stadionie Miejskim im. Stanisława Ożoga uroczyście podsumowano wyścigi w podjeżdżaniu uphil, który odbył się w tegorocznej edycji zjazdu cyklistów. Mimo niesprzyjającej pogody nasi uczniowie podjęli próbę walki o zwycięstwo. I miejsce zdobył Kajetan Kaleta, II miejsce zdobył Grzegorz Pasik,  a za szczególne zaangażowanie i drużynową walkę MOS w Ośnie Lubuskim otrzymał piękny, pamiątkowy puchar.
Serdecznie gratuluję pani dyrektor, wszystkim uczniom i ich rodzicom, dziękując tym samym za zaangażowanie, pomoc        i wsparcie w podejmowaniu trudnych i niekonwencjonalnych wręcz ekstremalnych działań na rzecz naszych uczniów.


Opiekun SK PCK Monika Stegeman

Author: Madman

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *