„Nasza Niepodległa”

,,Nasza Niepodległa” – działania Szkolnego Koła PCK w MOS-ie w Ośnie Lubuskim.

Zdjęcia: https://www.facebook.com/sulecinmadman

Drodzy uczniowie!
  Jeśli potraficie czytać i pisać po polsku, to znaczy, że żyjecie w wolnej Polsce, w kraju, o którego wolność walczyło wiele pokoleń Waszych przodków. Marzyli oni o wolności i wciąż mieli nadzieję, że wkrótce ona nadejdzie.
  Dzięki ich determinacji i waleczności Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość. Stało się to w 1918 roku. Na cześć tego wydarzenia obchodzimy co roku, 11 listopada, Narodowe Święto Niepodległości. Tego dnia wspominamy Tych, którzy walcząc o wolność Ojczyzny oddali za nią życie.


  Na znak Waszej pamięci wykonaliście przepiękne kotyliony i dekorację okolicznościową w biało-czerwonych barwach. Upieczone zostały specjalnie na tę okoliczność ciasteczka „Niepodległościówki”.
11 listopada 2021 roku wzięliście udział w VI Biegu Niepodległości w Ośnie Lubuskim. Zdobyliście medale i puchar dla szkoły. Jestem z Was bardzo dumna !!!
  Szczególne podziękowania pragnę złożyć Pani dyrektor Jolancie Kaweckiej-Smalec i Pani Joannie Olszewskiej-Gredka, rodzicom i opiekunom naszych uczniów, którzy wsparli nas w tak ważnym wydarzeniu – Pani Magdalenie Barszczewskiej       i Panu Józefowi Mularskiemu oraz niezawodnej jak zawsze koleżance z pracy – Pani Dagmarze Gajdzie. 
Opiekun SK PCK
Monika Stegeman

Author: Madman

Share This Post On

Submit a Comment