Debata na rzecz bezpieczeństwa

Debata na rzecz bezpieczeństwa. Policjanci rozmawiają z seniorami.

Czy warto rozmawiać? Zawsze! Tym bardziej, gdy temat dotyczy szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Właśnie w myśl tej idei, Policja bardzo mocno angażuje się w spotkania ze społeczeństwem. Wczoraj (21 czerwca), po dwuletniej przerwie spowodowanej sytuacją sanitarno – epidemiologiczną w Polsce, odbyła się debata społeczna pod nazwą „Świadomy senior – bezpieczny senior”, która zorganizowana została przez Komendanta Powiatowego Policji w Sulęcinie przy współpracy z Burmistrzem Sulęcina oraz Nadleśnictwem Sulęcin. Seniorzy dopisali, co bardzo cieszy i zachęca do inicjowania kolejnych debat. Rozmawiajmy o bezpieczeństwie, w końcu wszyscy mamy nie wpływ!

We wtorek (21 czerwca bieżącego roku) o godzinie 10.00, w Domu Joannitów w Sulęcinie odbyła się długo wyczekiwana debata społeczna pod nazwą „Świadomy senior – bezpieczny senior”, zorganizowana przez Komendanta Powiatowego Policji w Sulęcinie. Jak wskazuje sama nazwa inicjatywy, adresatami przedsięwzięcia były osoby starsze – członkowie Sulęcińskiej Rady Seniorów. To pierwsza debata, po dwuletniej przerwie spowodowanej sytuacją sanitarno – epidemiologiczną w Polsce. Tym bardziej cieszy fakt licznego zainteresowania spotkaniem.

Debata na rzecz bezpieczeństwa.

Debata odbyła się z inicjatywy sulęcińskiej Policji przy współpracy z Burmistrzem Sulęcina oraz Nadleśnictwem Sulęcin. Cel? Oczywiście bezpieczeństwo osób nam najdroższych, naszych seniorów. Spotkanie zainaugurowane zostało przez komisarza Arkadiusza Zielińskiego I Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Sulęcinie, co było również doskonałą okazją, aby mieszkańcy powiatu poznali nowe kierownictwo jednostki. Starszy sierżant Klaudia Biernacka wypełniając rolę moderatora debaty, wprowadziła uczestników w jej tematykę, a następnie przedstawiła alternatywne sposoby komunikacji z Policją za pomocą aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz Moja Komenda. Następnie podkomisarz Przemysław Stankiewicz funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego poprowadził moduł tematyczny związany z oszustwami wobec osób starszych.

Wykład był niezwykle edukacyjny i ciekawy, z uwagi na ogromne doświadczenie mundurowego. Mógł on przekazać seniorom wiedzę opartą na rzeczywistych zdarzeniach, z którymi spotkał się w swojej pracy. Kolejną część spotkania poprowadziła Pani Kinga Adamska – Gerber reprezentująca Nadleśnictwo Sulęcin. Ten moduł tematyczny był równie ważny, z uwagi na bardzo duży procent zalesienia naszego powiatu. To w naturalny sposób przekłada się na aktywność seniorów chociażby w temacie spacerów czy też grzybobrania. Pani Adamska – Gerber przedstawiła praktyczne wskazówki jak nie zgubić się w lesie, a także co zrobić gdy stracimy orientację w terenie. Bardzo miłym uzupełnieniem wykładu była prezentacja filmu promującego Nadleśnictwo Sulęcin  ukazującego jego obszar i piękno.

Ważną częścią debaty społecznej jest czas przeznaczony na dyskusję i pytania uczestników. Seniorzy byli bardzo aktywni. Wnosili wiele cennych uwag i wskazówek, w jaki sposób możemy realnie, jeszcze bardziej skutecznie działać na rzecz ich bezpieczeństwa. Na zakończenie spotkania, uczestnicy zostali poproszeni o wypełnienie ankiet, które posłużą nam – policjantom, w opracowaniu planu dalszego działania, w tym aktywność profilaktycznej. Każdy z uczestników otrzymał pakiet broszur informacyjnych, jak również miły upominek w formie odblaskowej zawieszki.

Pierwsza debata inauguracyjna za nami, a przed nami kolejne. Takie spotkania są dla nas niezwykle cennym źródłem informacji, wymiany doświadczeń, a przede wszystkim ważnych wskazówek w jakich obszarach powinniśmy wzmóc naszą działalność.

Do zobaczenia na kolejnej debacie – rozmawiajmy o bezpieczeństwie, w końcu każdy ma na nie wpływ!

źródło: KPP Sulęcin

Author: Madman

Share This Post On

Submit a Comment