Szkoła Magii

Szkoła Magii i Czarodziejstwa

Fantastyczna przygoda w naszej Szkole Magii i Czarodziejstwa powoli dobiega końca. Pod tajemniczo brzmiącym skrótem OWUTEMY skrywały się Okropnie Wyczerpujące Testy Magiczne. Jak sama nazwa wskazuje nie było łatwo. Jednak nasi młodzi Czarodzieje są wstanie sprostać wszelkim wyzwaniom.

W pierwszej rundzie sprawdziliśmy wiedzę i refleks. Domy Magii zgłaszały się do odpowiedzi po usłyszeniu pytania. Rywalizacja była bardzo zacięta a zakres wiedzy naszych Czarodziejów zachwycający.

Runda druga sprawdziła standardowe umiejętności magiczne. Rozpoczęliśmy od Wingardium Leviosa zaklęcia, które wprawiało dany przedmiot w lewitację. Przy jednym stole stanęli do testu Prefekci Domów. Przy użyciu wykałaczki i kubeczka musieli sprawić, by kubeczek zawisł na brzegu stołu. Prefekci używając swojego sprytu i cierpliwości wykonali zadanie perfekcyjnie. Drugie zadanie w tej rundzie skierowane było do wszystkich. Na stołach pojawiły się zestawy przedmiotów-makaron, plastelina, taśma klejąca, patyczki, wykałaczki i gazety. Zdradzimy Wam, że Gryffindor najlepiej opanował zaklęcie wzrastania. Z wymienionych przedmiotów jako jedyni stworzyli najwyższą wieżę, która ustała bez pomocy i podtrzymywania. Zmieścili się również w limicie czasowym.

Wybitne, powyżej oczekiwań i zadowalające – trzy poziomy trudności pytań pojawiły się w rundzie trzeciej. Domy same decydowały o poziomie. Fragmenty filmowe, pytania z książki a także z zajęć, które odbyły się w Szkole Magii i Czarodziejstwa-zakres wiedzy był niezwykle szeroki. Były ryzykowne zagrania, które przyniosły zwroty akcji i zmiany w tabeli punktacji.

Po ostatnim pytaniu kapelusze poleciały do góry. Wielka radość mieszała się jednak ze smutkiem ponieważ nasza przygoda dobiega końca. Na osłodę wybraliśmy się wspólnie do Cukiernia Monika. „Lodus Pojawius w Monikus” – nie było mocnych na takie zaklęcie! Wypowiedziane wspólnie przez wszystkich czarodziejów sprawiło, że chwilę później jedliśmy przepyszne lody. Bardzo dziękujemy Panu Zbigniewowi Florczakowi za gościnę.

Spacerując ulicami Sulęcina wzbudzaliśmy niemałe emocje wśród mugoli, a dzień przypieczętowaliśmy wspólnym tańcem w centrum miasta.

Na wyniki i uroczyste wręczenie Pucharu Domów Szkoły Magii i Czarodziejstwa musimy jeszcze poczekać. Wszystko wyjaśni się już w sobotę!

źródło: Biblioteka Publiczna w Sulęcinie

Author: Madman

Share This Post On

Submit a Comment