W towarzystwie Misia Sulisia

W towarzystwie Misia Sulisia

Za nami kolejny bardzo miły dzień, który spędziliśmy wraz z Państwem na rodzinnym pikniku w Przyborowie. Jak zwykle staraliśmy się zapewnić moc atrakcji: pokaz sprzętu policyjnego, ścianka do robienia zdjęć, wielkoformatowa gra planszowa „Bezpieczni drodze z Policją” i oczywiście super nagrody. Największą radość wśród dzieci budzi wygrana Misia Sulisia, czyli pluszowego policjanta. Stał się on więc obowiązkowym gościem naszego stoiska. Prócz dużej frekwencji, bardzo cieszy nas fakt, że nasze spotkania to również doskonała okazja do rozmów o bezpieczeństwie.

W sobotę ( 13 sierpnia bieżącego roku) sulęcińscy policjanci wzięli udział w festynie rodzinnym, który odbył się na terenie gminy Słońsk w miejscowości Przyborów. Z tej okazji przygotowaliśmy stoisko promocyjne naszej jednostki. Na odwiedzających czekało sporo atrakcji. Pokaz sprzętu policyjnego, w tym łodzi, jak również ścianka do robienia zdjęć oraz wielkoformatowa gra planszowa „Bezpieczni na drodze z Policją”. Każda osoba, która ukończyła planszę, poprawnie odpowiadając na pytania dotyczące bezpieczeństwa,wygrywała upominek. Nasi gracze otrzymali między innymi deski do pływania, piłki, frisbee, bidony, etui na telefony, edukacyjne książeczki i obowiązkowo – odblaski! Największym zainteresowaniem cieszyła się jednak maskotka sulęcińskiej policji Miś Suliś. Radość na twarzach dzieci, kiedy tuliły wygranego pluszaka była bezcenna. Niektórym nasza gra tak bardzo przypadła do gustu, że kilkukrotnie brali udział w rozgrywkach.

Warto wspomnieć, że nie tylko dzieci dały się skusić do udziału w grze. Planszę przechodzili również dorośli, a nawet seniorzy. Było naprawdę wesoło. Co nas policjantów cieszy najbardziej? To, że podczas tak przyjemnie spędzonego dnia, poprzez zabawę, przekazaliśmy ogrom wiedzy związanej z bezpieczeństwem, w tym również nad wodą. Tą część edukacyjną prowadził policyjny wodniak, który prócz prezentacji sprzętu, bardzo dużo mówił o odpowiedzialności podczas spędzania czasu nad akwenami. Oczywiście, również z dorosłymi uczestnikami wydarzenia rozmawialiśmy na przeróżne tematy, dotyczące chociażby prawidłowego zabezpieczenia mienia podczas wakacyjnych wyjazdów. Sporo osób było również zainteresowanych służbą w Policji. Chętnie odpowiadaliśmy na zadawane nam pytania. Każdy nasz rozmówca otrzymał broszurę informacyjną o rzeczowej tematyce.

Spotkania z Państwem są dla nas zawsze bardzo miłym wydarzeniem. Wzajemna wymiana zdań, informacji i między słowami przemycona wiedza o tym, jak być bezpiecznym. Największą radość dają nam zdecydowanie dzieci, które odwiedzają nasze stoisko. Serce aż samo rośnie, kiedy bezbłędnie odpowiadają na pytania dotyczące bezpieczeństwa.

Do zobaczenia na kolejnych festynach i piknikach!

sierżant sztabowy Klaudia Biernacka

Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

Author: Madman

Share This Post On

Submit a Comment