Miechów pożegnał lato

Miechów pożegnał lato

Lato dobiega końca, więc nie tylko tradycyjnymi kolorowymi wiankami, balonami, swojskimi pierogami, krokietami z czerwonym barszczem, kwaśnicą, ziemniaczanymi plackami ze śmietaną, gulaszem, pierogami z kaszą gryczaną i serem, frytkami, kiełbaskami z grilla, napojami, przeróżnymi ciastami, ale przede wszystkim uśmiechem na twarzach pożegnali tegoroczne lato mieszkańcy Miechowa.

Organizatorem festynu „Pożegnanie lata 2022 w Miechowie” była Rada Sołecka i sołtys Miechowa Małgorzata Sienkiewicz, która zjednoczyła wokół siebie wspaniałe grono mieszkanek i mieszkańców sołectwa. W trakcie jego trwania odbyła się loteria fantowa z nagrodami /wszystkie losy wygrywały upominki/, a wylosowane przez uczestników festynu numerki dodatkowo wzięły udział w losowaniu nagrody głównej. Jej sponsorem był mieszkaniec Miechowa Piotr Gondorek. Ufundowany serwis do kawy wygrał numer 80, którego właścicielem został współprowadzący imprezę muzycznie DJ Kamil Komar. Kamil bezinteresownie i od serca wygrany serwis przekazał radzie sołeckiej, a jego wspaniałomyślność nagrodzona została gromkimi brawami przez uczestników zabawy.

Dodatkowymi atrakcjami, z którymi spotkali się uczestnicy festynu, była między innymi prezentacja dogoterapii przez firmę Brams Szkolenie Psów z Krzeszyc. Rozrywkę i niespodziankę zapewnił Maciek Niemiec prezentując strój rycerza z pełnym wyposażeniem /tradycyjny ubiór, miecz, tarcza, hełmy/. Malowaniem kolorowymi zmywalnymi farbami twarzy najmłodszych uczestników festynu zajęła się Michalina Gromala, a całą imprezę prowadziła Danuta Malenkowska. Nie zabrakło dmuchanych zjeżdżalni, prezentacji wyrobów z domowej spiżarni, jak również wystawy gotowych kolorowych wianków, które w trakcie imprezy trafiły na głowy uczestniczek festynu. Przed zachodem słońca organizatorzy rozdali uczestnikom imprezy dziesiątki kolorowych balonów z napisem „Pożegnanie lata Miechów 2022”, które poszybowały w różne strony świata. Imprezę późną nocą zakończyła zabawa taneczna pod chmurką przy muzyce mechanicznej.

Za naszym pośrednictwem sołtys Miechowa Małgorzata Sienkiewicz dziękuje sponsorom Ninie Maćkowskiej z Sulęcina i Piotrowi Gondorkowi z Miechowa, jak również współorganizatorom Dorocie Szkwarek, Teresie Gondorek, Dorocie Strączek, Elianie Bednarczyk, Anieli Strączek, Piotrowi Borkowskiemu, Jackowi Strączkowi i Przemysławowi Dziamskiemu za okazaną pomoc w realizacji całej imprezy. Dziękuje również wszystkim przybyłym na festyn, ponieważ nie zabrakło mieszkańców ościennych i dalszych miejscowości, którzy uczestniczyli w imprezie.

źrodło: sulecin.pl

Author: Madman

Share This Post On

Submit a Comment