Folkowe Lubniewice 2023 już za nami

Folkowe Lubniewice 2023 już za nami. Wydarzenie, które ma już swoją tradycję, tym razem zorganizowano w Parku Miłości.

zdjęcia: Biblioteka- Centrum Kultury w Lubniewicach

Piękna przyroda, bliskość jeziora Lubiąż sprawiły, że było wyjątkowo. Pierwsza część wydarzenia to przede wszystkim bogactwo strefy rękodzielniczo- warsztatowej. Odbiorcy mogli cieszyć oczy pięknymi efektami pracy ludzkich rąk, ale też nawiązać bezpośredni kontakt z ich twórcami. Aktywnie było również na przygotowanych warsztatach: garncarskich, malowania koszulek, toreb i drewnianych skrzyń. Nowością był warsztat kulinarny, który był strzałem w 10. Co tam się działo. Olin Gutowski z adeptami gotowania przygotowali wspaniałe potrawy, którymi częstowali chętnych miłośników ryb.

A na tych, co za rybami nie przepadają, czekało stoisko gastronomiczne Stowarzyszenia Klub Seniorów Gorące Serca. Nasze cudowne panie jak zawsze stanęły na wysokości zadania i nakarmiły szerokie grono uczestników. Druga część spotkania zadziała się na pięknie udekorowanej, folkowej scenie, której blask rozświetlił wieczorową porą wachlarz barw. Tę część rozpoczęliśmy spektaklem pt. „Czerwony Kapturek” w wykonaniu Warsztatu Terapii Zajęciowej ze Strzelec Krajeńskich. Pierwszy koncert zagrała formacja Slavic Folk Orchestra, która zabrała nas w muzyczną podróż po słowiańszczyźnie. Uczestnicy usłyszeli utwory bardziej skoczne, taneczne ale też przepełnione nostalgia i tęsknotą. Na koniec wystąpiła grupa ” Niesamowita Sprawa”, która poderwała słuchaczy do tańca. Cóż to była za dawka niesamowitej energii, która udzieliła się i młodszej , i starszej publiczności…

Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie ( choć tego dnia w Lubniewicach było kilka imprez). To nas motywuje do dalszej pracy. Dziękujemy wszystkim wystawcom, prowadzącym warsztaty, kochanym Seniorkom z lubniewickiego stowarzyszenia, zespołom muzycznym, obsłudze estradowej Viper Group i VC Music , Leszkowi i pracownikom ZGK, obsłudze medycznej i ochroniarskiej. Współpraca z Wami to czysta przyjemność. Pierwsza część fotorelacji- Piotr Baszuk ( też wielkie dzięki).

Biblioteka – Centrum Kultury w Lubniewicach

Author: Madman

Share This Post On

Submit a Comment