ROADPOL Safety Days

ROADPOL Safety Days – Europejski Tydzień Mobilności trwa

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie aktywnie działają na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego zgodnie z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych. Działania prowadzone są na terenie całej europy. A w dniu dzisiejszym (20 września) dodatkowo prowadzona jest na naszych drogach akcja PRĘDKOŚĆ.

Obecny tydzień to szersze działania pod nazwą ROADPOL Safety Days, które wzorem lat ubiegłych ukierunkowane są na zachowanie zerowej śmiertelności na drogach w całej europy. Trwają działania edukacyjne prowadzone przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Prewencji sulęcińskiej policji. Spotykamy się z dziećmi i młodzieżą przypominając zasady bezpiecznych zachowań. Jak zadbać o bezpieczną podróż, na co zwrócić uwagę, czego wymagać od kierujących jako pasażerowie. Oczywiście czujność i roztropność to podstawowe cechy bezpieczeństwa nie tylko na drodze. W ramach spotkań z dziećmi wykorzystano symulator zderzeń, by w małej skali przedstawić co dzieje się z człowiekiem w trakcie zderzenia. Mimo, że dla dzieci jest to forma zabawy, to jednak efekt końcowy wywierał na nich ogromne wrażenie.

Pamiętajmy, że to nasze zachowanie na drodze ma wpływ na zachowanie innych. Jeździmy ostrożnie to inni czują się bezpieczniej i mogą przewidzieć nasze manewry. Złość i pouczanie innych na drodze zawsze kończy się źle. Bądźmy dla siebie życzliwi, wyjeżdżajmy wcześniej w drogę a to sprawi, że zawsze dojedziemy szczęśliwie do celu.

KPP Sulęcin

Author: Madman

Share This Post On

Submit a Comment