Kompletnie pijany kierował ciężarówką

Kompletnie pijany kierował ciężarówką na autostradzie A2 – skrajnie niebezpieczną jazdę przerwali policjanci

Sulęcińska Policja prowadzi sprawę 26-latka, który w niedzielę (15 października) kompletnie pijany kierował pojazdem ciężarowym na autostradzie. Jego podróż, od krawędzi do krawędzi zgłosili funkcjonariuszom inni kierowcy. Celem mundurowych skierowanych na miejsce było jak najszybsze, ale i bezpieczne ściągniecie potencjalnego zagrożenia z drogi. Przeprowadzone badanie wykazało, że mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. 26-latek został zatrzymany, a gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Nietrzeźwi kierujący to śmiertelne zagrożenie na drogach – choć to mocne stwierdzenie, ciężko jest tu przebierać w słowach. Tym bardziej biorąc pod uwagę sytuację, która miała miejsce w niedziele (15 października) na autostradzie A2 w kierunku Świecka. Zaniepokojeni podróżni poinformowali dyżurnego o kierowcy auta ciężarowego z naczepą, który praktycznie jedzie zygzakiem, od lewej do prawej krawędzi pasa. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol Policji, którego głównym zadaniem było jak najszybsze ale i bezpieczne ściągniecie potencjalnego zagrożenia z drogi. Mundurowi eskortowali auto do najbliższego zjazdu, gdzie przeprowadzili kontrolę drogową.

Ciężko było mówić o jakiejkolwiek wymianie zdań z kierowcą, który miał problem z utrzymaniem równowagi, a jego mowa była niezrozumiała i bełkotliwa. Wykonane badanie wykazało, że 26-latek miał ponad 2,5 promila w swoim organizmie. Został zatrzymany i przewieziony do sulęcińskiej jednostki. Jego pojazd został zabezpieczony na policyjny parking. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Funkcjonariusze zatrzymali również jego prawo jazdy. Stając przed wymiarem sprawiedliwości mężczyzna musi liczyć się z karą do trzech lat pozbawienia wolności, a także z utratą uprawnień do kierowania na dłuższy czas.

sierżant sztabowy Klaudia Biernacka

Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

Author: Madman

Share This Post On

Submit a Comment