Kia Ceed dla KKP Sulęcin

Kia Ceed dla KKP Sulęcin

Wraz z końcem 2023 roku, flota sulęcińskiej jednostki wzbogacona została o nowoczesny radiowóz marki Kia Ceed. Jego zakup możliwy był dzięki programowi 50/50. Połowa wartości pojazdu sfinansowana została z funduszy Komendy Głównej Policji, druga część przez Gminę Słońsk. Takie wsparcie, w połączeniu z profesjonalizmem mundurowych, bez wątpienia wpłynie nie tylko na komfort pracy, ale przede wszystkim na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców gminy.

O tym jak ważna jest współpraca na rzecz szeroko rozumianego bezpieczeństwa, nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać. Sulęcińscy policjanci odmieniają tę wartość przez wszystkie przypadki. W naszej codziennej misji wspomagają nas nie tylko inne służby, ale również samorządy. Najlepszym potwierdzeniem tych słów jest zakup nowoczesnego radiowozu oznakowanego marki Kia Ceed o wartości ponad 156 tysięcy złotych, który wraz z końcem grudnia 2023 zasilił flotę jednostki. Był on możliwy dzięki programowi 50/50. Połowa wartości pojazdu, a więc ponad 78 tysięcy złotych sfinansowana została z funduszy Komendy Głównej Policji, druga część zaś przez Gminę Słońsk. Możliwość korzystania z najnowszego sprzętu, bez wątpienia wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców gminy finansującej. W jaki sposób? Nowoczesny radiowóz to gwarancja niezawodności i krótszego czasu dojazdu do miejsca interwencji. To również niebagatelna poprawa komfortu pracy samych funkcjonariuszy. Warto zaznaczyć, iż pojazd posiada nowe oznakowanie, co zwiększa jego widoczność na drodze.

We wtorek (9 stycznia) Wójt Gminy Słońsk Pan Janusz Krzyśków złożył osobistą wizytę w sulęcińskiej jednostce, podczas której wspólnie z Komendantem Powiatowym Policji w Sulęcinie podinspektorem Łukaszem Kowalskim, oglądali pojazd, omawiając przy tym jego możliwości techniczne. Zgodnie z ustaleniami, radiowóz będzie pokonywał trasy na terenie gminy Słońsk. Stanowi on również formę jednej z pierwszych inwestycji, w związku z planowanym otwarciem Posterunku Policji w Słońsku. Pan Komendant i Wójt przy okazji odbytego spotkania omówili również główne cele i zakres współdziałania na rok 2024.

młodszy aspirant Klaudia Biernacka

Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

Author: Madman

Share This Post On

Submit a Comment