Jak zostać wybitnym kucharzem ?

Jak zostać wybitnym kucharzem? – warsztaty z szefem restauracji „Kniejówka”

Dzisiaj gościem szkolnych warsztatów gastronomicznych był pan Bartłomiej Pawlikowski szef kuchni restauracji „Kniejówka” w Ownicach, który podzielił się z młodymi adeptami sztuki gastronomicznej swoimi doświadczeniami, wiedzą i umiejętnościami, a te są na najwyższym poziomie.

Posłuchaliśmy o pracy w renomowanych restauracjach, wybitnych kucharzach , którzy zainspirowali go do rozwijania kulinarnych talentów i pasji, uczestniczenia i zdobywania nagród w konkursach kulinarnych, będących ważnym krokiem do kariery w tym fachu, ale także znaczeniu edukacji szkolnej , która daje podstawy do osiągania kolejnych celów i sukcesów. Po części teoretycznej przyszedł czas na praktykę. W menu tego dnia królowały dania dziczyzny, wszystko przygotowane według ścisłego przepisu i pod czujnym okiem szefa; „ Kluska śląska z jelenia po azjatycku z sosem demiglace i majonezem z pieczonego czosnku” oraz „ Kotlet mielony z dzika, zasmażane buraki i ziemniaki z ogniska”. Brzmi wspaniale, smakuje jeszcze lepiej!????

Ogromne podziękowania za profesjonalnie poprowadzone warsztaty kierujemy w stronę naszego gościa, ale także państwa Agnieszki i Franciszka Jamniuk, właścicieli Restauracji „Kniejówka” , którzy byli sponsorami wydarzenia.

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie

Author: Madman

Share This Post On

Submit a Comment