Zdrowa Niedziela

Zdrowa Niedziela – Sulęcińska Policja promowała zdrowie i bezpieczeństwo podczas spotkania ze społeczeństwem.


Plenerowe spotkania ze społeczeństwem to bardzo miła okazja, aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Sulęcińska Policja chętnie bierze udział w różnego rodzaju wydarzeniach, takich jak festyny i pikniki rodzinne. Staramy się, aby na naszych stoiskach promocyjnych nie zabrakło atrakcji dla wszystkich grup wiekowych. W minioną niedzielę, prócz zasad bezpieczeństwa promowaliśmy zdrowie. Każda chętna osoba, pod okiem naszego ratownika medycznego, mogła nauczyć się jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy.

.

W miniony weekend (19 maja) sulęcińska Policja wzięła udział w festynie rodzinnym pod nazwą „Zdrowa Niedziela”. Celem akcji było promowanie zasad udzielania pierwszej pomocy, honorowego krwiodawstwa, rejestracji jako dawca szpiku jak również szeroko rozumianej profilaktyki zdrowotnej. Czyli wszystkich kwestii, które zarówno służbowo jak i prywatnie są mundurowym bardzo bliskie. Wydarzenie odbyło się na placu przy Kościele pod wezwaniem Świętego Mikołaja w Sulęcinie. Nasze stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Ratownik medyczny z ramienia Komendy Powiatowa Policji w Sulęcinie, korzystając z fantoma, uczył jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy. Odbiorcami naszych działań były zarówno dzieci, dorośli jak i seniorzy. Prezentacja sprzętu policyjnego okazała się być nie lada gratką, szczególnie dla najmłodszych. Nie zabrakło także czasu na rozmowy o bezpieczeństwie, w tym dotyczących świadomego uczestnictwa w ruchu drogowym. Osoby starsze przestrzegaliśmy przed oszustwami.

To była naprawdę miła i wartościowa niedziela. W najbliższym czasie, sulęcińska Policja planuje udział w kolejnych wydarzeniach plenerowych, podczas których będzie promować bezpieczeństwo. W najbliższą sobotę (25 maja) widzimy się w Torzymiu, a wraz z początkiem czerwca w Sulęcinie oraz Słońsku.

młodszy aspirant Klaudia Biernacka

Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

Author: Madman

Share This Post On

Submit a Comment