Zatrzymany podejrzany o włamania

Zatrzymany podejrzany o włamania i kradzieże. Sąd zdecydował o jego 3-miesiecznym aresztowaniu.


Niemal 82 tysiące złotych, to wartość strat jaką swoją przestępczą działalności spowodował 31-latek. Mężczyzna w kwietniu oraz maju bieżącego roku włamał się kilku pojazdów, sklepów oraz pomieszczeń gospodarczych na terenie powiatu sulęcińskiego. Jego łupem padły między innymi elektronarzędzia, sprzęt wędkarski, gotówka oraz odzież. Został ustalony i zatrzymany przez sulęcińskich kryminalnych. Usłyszał zarzuty kradzieży oraz kradzieży z włamaniem – wszystkie w warunkach tak zwanej recydywy. Oznacza to, iż stając przed wymiarem sprawiedliwości musi liczyć się z karą nawet 15 lat pozbawienia wolności. Sąd zadecydował o jego 3-miesięcznym aresztowaniu.

.

Policjanci od kilku tygodni pracowali nad sprawą serii kradzieży oraz kradzieży z włamaniem, do których doszło na terenie gminy Sulęcin oraz Lubniewice. Na przełomie kwietnia oraz maja przestępcza działalność, wówczas nieznanej osoby, bardzo mocno dawała się we znaki mieszkańcom. Sprawca kradł samochody, po czym je porzucał. Włamywał się do sklepów budowlanych jak również do prywatnych budynków gospodarczych. Jego łupem padły między innymi elektronarzędzia, w tym specjalistyczny sprzęt do montażu oraz naprawy sieci telekomunikacyjnej, towary z asortymentu sklepów budowlanych – wiertła, klucze nastawne, naczynia wzbiorcze i wiele innych. Kradł również gotówkę, sprzęt wędkarski oraz odzież. Łączna wartość strat oszacowana została na kwotę niemal 82 tysięcy złotych.

Kryminalni zakasując rękawy do pracy, postanowili jak najszybciej przerwać przestępczą działalność włamywacza. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Funkcjonariusze ustalili, namierzyli i zatrzymali 31-latka. Część utraconego mienia została odzyskana. Mężczyzna usłyszał szereg poważnych zarzutów, w tym kradzieży oraz kradzieży z włamaniem – wszystkie postawione zostały w warunkach tak zwanej recydyw. Zebrany, szeroki materiał dowodowy, pozwolił na wnioskowanie o środek zapobiegawczy, do czego przychylił się sąd. Podejrzany najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Wszystko wskazuje na to, że za murami więzienia spędzi najbliższych kilka lub kilkanaście lat, grozi mu bowiem kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

młodszy aspirant Klaudia Biernacka

Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

Author: Madman

Share This Post On

Submit a Comment