Bezpieczne wakacje

Bezpieczne wakacje – Policjanci przygotowują dzieci i młodzież do bezpiecznych wakacji

Zbliża się okres, na który z niecierpliwością czekają dzieci i młodzież, mowa oczywiście o wakacjach. Po wytężonej nauce, naszym żakom z całą pewnością należy się zasłużony wypoczynek. Wyjazdy, czas spędzony na świeżym powietrzu, zabawy w wodzie – to wszystko już niebawem. Jak co roku, lubuscy policjanci, z odpowiednim wyprzedzeniem, dokładają wszelkich starań aby uzbroić najmłodszych w podstawową wiedzę z zakresu bezpieczeństwa.

.

Maj i czerwiec, to rok roczniemiesiące wytężonej pracy profilaktycznejdla lubuskich stróżów prawa. Powód? Zbliżające się wakacje. Mundurowi, z odpowiednim wyprzedzeniem, starają się spotkać z jak największym gronem odbiorców, aby porozmawiać o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Organizujemy spotkania, debaty społeczne, a także bierzemy udział w wydarzeniach plenerowych. Każdorazowo nasz przekaz dostosowujemy do wieku słuchaczy. W przypadku najmłodszych, edukujemy poprzez zabawę. Gramy w wielkoformatową grę, promując przy tym bezpieczeństwo na drodze. Organizujemy quizy wiedzy, w tym na temat zasad spędzania czasu nad wodą. Do dyspozycji mamy bardzo przydatne informatory, w formie książeczek dla dzieci.

Z młodzieżą rozmawiamy dodatkowo na temat zagrożeń wynikających z nieprzemyślanej działalności w sieci. Poruszamy kwestię nawiązywania znajomości on-line w kontekście zapobiegania handlowi ludźmi. Wskazujemy także na szkodliwość zażywania alkoholu, narkotyków i dopalaczy. Jest tego sporo, ale tylko wysoki poziom świadomości społecznej (i to od wczesnych lat) jest gwarantem bezpieczeństwa. Przy okazji naszych działań profilaktycznych, staramy się zawsze wręczyć jakiś miły upominek, stanowiący również swojego rodzaju przypomnienie o treściach przekazanych przez funkcjonariuszy. W minionych dniach odwiedziliśmy między innymi uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolono – Wychowawczego w Sulęcinie. Gościliśmy na festynie zorganizowanym przez Nadleśnictwo Sulęcin, a tuż po nim udaliśmy się na Święto Słońska. To był bardzo miły czas, któremu przyświecał cel pod nazwą „Bezpieczne Wakacje”. Nie zwalniamy tempa, przed nami kolejne spotkania, a już w najbliższy piątek debata społeczna dla uczniów sulęcińskiego liceum na temat zapobiegania handlowi ludźmi.

młodszy aspirant Klaudia Biernacka

Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

Author: Madman

Share This Post On

Submit a Comment