Wizyta uczniów w KPP w Sulęcinie

Wizyta uczniów w KPP w Sulęcinie

Wczoraj (12 czerwca) „na wezwanie” do Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie stawili się uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej imienia Jana Pawła II w Sulęcinie wraz z wychowawczynią. Powód? Uspokajamy rodziców – żadne przewinienie, a chęć spędzenia czasu w towarzystwie mundurowych i poznania tajników ich pracy. Jak zwykle przy takich odwiedzinach było u nas głośno i wesoło. Dzieci zwiedziły budynek jednostki, zobaczyły czym zajmują się policjanci oraz wysłuchały wskazówek mundurowych, jak bezpiecznie spędzić wakacje.

.

W środę (12 czerwca) mieliśmy przyjemność gościć w murach jednostki wyjątkowych gości – uczniów klasy I Szkoły Podstawowej imienia Jana Pawła II w Sulęcinie. Dzieci wraz z wychowawczynią zawitały w naszych progach równo o godzinie 10.00. Już od pierwszej chwili żaki miały mnóstwo pytań. Byli bardzo ciekawi, co znajduje się za szklaną szybą. Klient nasz pan, a więc wspólnie z aspirantem sztabowym Andrzejem Barcińskim udali się na stanowisko kierowania. Poznali dyżurnego oraz jego pomocnika. Na własne oczy mogli przekonać się, że miasto Sulęcin jest monitorowane, a policjanci „widzą wszystko”. Kolejnym, jakże wyczekiwanym punktem była cela, często nazywana przez dzieci również lochem (co każdorazowo wyjątkowo rozbawia mundurowych). Po chwili spędzonej za zamkniętą kratą, najmłodsi zgodnie stwierdzili, że jednak trzeba być grzecznym, aby nigdy nie trafić do takiego miejsca.

Nie mogło obyć się również bez wizyty na strzelnicy. Wielka zielona przestrzeń sprawiła, że dzieci nabrały wigoru, biegały, a przy tym zadawały jeszcze więcej pytań – czysta radość! Każdy z uczniów chciał także usiąść za kierownicą radiowozu, włączyć sygnały świetlne i dźwiękowe. Aspirant Barciński, przy każdym punkcie zwiedzania, starał się „przemycić” nieco informacji, jak bezpiecznie spędzić wakacje. Na koniec padało kilka poważnych deklaracji o byciu policjantką i policjantem w przyszłości. Wszyscy uczniowie otrzymali od nas miły upominek w postaci odblaskowej zawieszki w kształcie księżniczki i samochodu. W podziękowaniu za poświęcony czas, funkcjonariusze obdarowani zostali piękną pracą plastyczną oraz słodkościami.

Młodszy aspirant Klaudia Biernacka

Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

Author: Madman

Share This Post On

Submit a Comment