Bezpieczne Wakacje

Bezpieczne Wakacje. „Bezpieczna młodość” podczas zbliżających się wakacji – policyjny cykl spotkań edukacyjnych

Ostatni szkolny dzwonek coraz bliżej. Lubuscy policjanci dokładają wszelkich starań, aby wyposażyć młodzież w podstawową wiedzę na temat bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji. Na tapet biorą tematy związane ze świadomym wypoczynkiem nad wodą, uczestnictwem w ruchu drogowym, zagrożeniami narkotykowymi, przestępczością w sieci oraz handlem ludźmi. Aby zakres przekazywanych informacji był jak najpełniejszy, mundurowi współpracują z innymi instytucjami, takimi jak na przykład Stacje Sanitarno – Epidemiologiczne czy też ze Strażą Graniczną.

.

Dobiega końca kolejny rok szkolny, podczas którego lubuscy policjanci realizowali założenia programu edukacyjnego pod nazwą „Bezpieczna Młodość”, zakładającego systematyczne prowadzenie działań profilaktycznych skierowanych do młodzieży. Należy przyznać, iż cieszy się on bardzo dużym powiedzeniem i zainteresowaniem wśród uczestników. Zakres przekazywanych informacji jest szeroki, ponieważ dotyczy on między innymi podniesienia świadomości z zakresu zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i dopalaczy, bezpieczeństwa w świcie wirtualnym czy też świadomego uczestnictwa w ruchu drogowym. Tuż przed zbliżającymi się wakacjami, mundurowi podejmują się również tematyki dotyczącej wypoczynku nad wodą oraz handlu ludźmi. Wszystko to, aby nasza młodzież była wyposażona w podstawową wiedzę na temat niebezpieczeństwa. Policjanci udzielą uczniom również cennych wskazówek jak unikać wiktymizacji.

W ostatnich dniach, gościliśmy w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych imienia Unii Europejskiej w Sulęcinie oraz w I Liceum Ogólnokształcącym imienia Adama Mickiewicza w Sulęcinie. Podczas prowadzonych spotkań współpracowaliśmy z innymi instytucjami takimi jak Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Sulęcinie oraz z Placówką Straży Granicznej w Gorzowie Wielkopolskim. Dzięki specjalistom z dziedziny zdrowia oraz ochrony granic, mogliśmy jeszcze skutecznej dotrzeć do młodzieży z naszym przekazem. Była to również doskonała okazja, aby spotkać się z dyrektorami szkół i podsumować kolejny rok naszej współpracy na rzecz edukacji uczniów. Co cieszy, został on oceniony jako bardzo wysoki z zaleceniem jego kontynuacji w przyszłych latach. młodszy aspirant Klaudia BiernackaKomenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

Author: Madman

Share This Post On

Submit a Comment