Nie żyje 19-dniowy noworodek

Nie żyje 19-dniowy noworodek. Do szpitala trafił z obrażeniami głowy. Rodzice i babcia zatrzymani

Mimo starań lekarzy nie udało się uratować 19-dniowego noworodka, który w środę trafił do szpitala w Gorzowie Wielkopolskim. Jak przekazywał rzecznik lecznicy, chłopiec miał poważne obrażenia głowy, a jego stan określano jako krytyczny. Prokuratura wyjaśnia, skąd u noworodka takie obrażenia. Zatrzymano rodziców dziecka oraz babcię.

Tuż po godzinie 16 rzecznik szpitala w Gorzowie Wielkopolskim poinformował o śmierci 19-dniowego chłopca. Noworodek został przywieziony do placówki karetką. Miał poważne i rozległe obrażenia głowy. Po wstępnych badaniach lekarze zaalarmowali prokuraturę i policję.

– Z relacji matki wynikało, że zły stan dziecka to kwestia jakiegoś zatrucia pokarmowego. Natomiast relacja ratownika i pogłębione badania wskazały, że jego ciężki stan wynika z uszkodzeń mózgu i odklejenia siatkówki oka. W związku tym podjęliśmy podejrzenia, że to dziecko było maltretowane – mówił w czwartekTVN24 Paweł Trzciński, rzecznik szpitala w Gorzowie Wielkopolskim.

Zatrzymano rodziców dziecka i babcię

Prokuratura Rejonowa w Gorzowie Wielkopolskim wszczęła śledztwo w sprawie noworodka. Śledczy badają sprawę pod kątem znęcania się nad osobą nieporadną oraz spowodowania poważnych obrażeń.

– Zostały zatrzymane trzy osoby, to rodzice dziecka i babcia. W tej chwili trwają czynności mające na celu ustalenie, w jakich okolicznościach doszło do tego, że dziecko ma takie poważne obrażenia. Oczywiście przesłuchujemy świadków. Przeprowadziliśmy oględziny – przekazała Agnieszka Hornicka-Mielcarek, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim.

25-letnia matka i 27-letni ojciec oraz 58-letnia babcia w chwili zatrzymania byli trzeźwi. – W piątek będą prowadzone czynności z zatrzymanymi osobami – zapowiedziała prokurator.

Dopiero po przesłuchaniach będą podejmowane decyzje w sprawie ewentualnych zarzutów

O sprawie pierwszy poinformował portal gorzowianin.com.

źródło: tvn24.pl

Author: Madman

Share This Post On

Submit a Comment