Wieści z Krzeszyc

Gminna Biblioteka Publiczna w Krzeszycach

Wieści z Krzeszyc

W bibliotece zapachniało bukszpanem

W ostatni czwartek dzieci i młodzież z Krzeszyc przybyły do naszej biblioteki, aby wykazać się kreatywnością. Z różnego rodzaju wstążek, piórek, sznurka oraz kartonu, powstały prawie,, beczące” baranki, które wyjątkowo sympatycznie dekorują okna biblioteki i domy naszych młodych artystów. Następnym wyzwaniem było wykonanie pisanek metodą wyklejania drobinkami bibuły, a następnie pomalowanie ich rozcieńczonym klejem. Zabawie połączonej z pracą towarzyszyły żarty, dobry humor, a nawet tańce w przerwie między zajęciami.

Przecudne jajka pełnią ozdobne elementy wnętrza czytelni krzeszyckiej biblioteki i przypominają nam o zbliżających się świętach Wielkanocnych,
z okazji których wspólnie składamy moc najserdeczniejszych życzeń:
ABY BYŁY ONE ZDROWE, SPOKOJNE, RADOSNE I… CIEPŁE.

Wieści z Krzeszyc

Powitanie wiosny w bibliotece

Pierwszy dzień astronomicznej wiosny rozpoczęliśmy z naszymi przyszłymi czytelnikami piosenką pod radosnym tytułem ,,Rączki robią klap, klap, klap.
Było to kolejne, spotkanie cyklicznych zabaw ruchowo- rozwijających prowadzonych metodą Weroniki Scherbone. Dzieciom szczególnie podobały się zabawy już prędzej im poznane, w których czuły się bezpieczne i z wielką chęcią w nich uczestniczyły.
Do takich zabaw należała między innymi podróż tęczowym tunelem. Po raz pierwszy miały też okazję razem ze swoimi mamami potańczyć z kolorowymi szarfami przy melodii nawiązującej do zmian zachodzących w przyrodzie. Poznaliśmy ,,magiczną liczbę siedem”, we wspólnie wykonanej piosence, której towarzyszył specjalny układ.
Następnie prowadzone za rączkę pokonywały,, przeszkody na rzece”, tak aby stąpać po  kamieniach (w tej roli kolorowe poduszki), omijając wodę. Podróżowały na kocu, który posłużył  jako latający dywan w innym przypadku  zmienił się w zaprzęg konny
a także doskonale sprawdził się jako lokomotywa.
Nasze wiosenne wojaże zakończyliśmy podobnie jak poprzednio ,,masażykami – pisarzykami”, sprzyjające bliskości pociech z ich mamami.

Kolejne zajęcia  odbędą się w kwietniu, o których terminie poinformujemy.

tekst i fot. Gminna Biblioteka Publiczna w Krzeszycach

od redakcji:

Zostałem upoważniony do złożenia życzeń. Wszystkim czytelnikom portalu Madman24.pl – Zdrowych, spokojnych, ale też wesołych Świąt Wielkanocnych życzą pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Krzeszycach.

Author: Madman

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *