List od wyborcy

Czy w Sulęcinie wyborcy zostaną oszukani?

List od wyborcy

Od kilku dni po Sulęcinie krąży wieść , że starostą znów zostanie p. Basiński. Jeżeli do tego by doszło, sulęcinianie po raz kolejny zostaliby oszukani. Większość z nich głosowała na listę p. Jaskuły, w nim widząc przyszłego starostę. Pan Basiński dostał minimalne poparcie, ledwo ponad 300 głosów. Jak na urzędującego starostę jest to fatalny wynik. Wynik tego pana nie jest żadnym zdziwieniem. Większość mieszkańców Sulęcina jest „wdzięczna” staroście i jego zarządowi za rozłożenie na łopatki sulęcińskiego liceum. Jego zapewnienia, że pani dyrektor zniknie okazały się kłamstwem, więc wyborcy pokazali mu co o tym myślą.

Nadzieja na zmianę w LO miał być p. Jaskuła. Jak mówią wieści ma on objąć inne intratne stanowisko w prywatnej firmie, a starostwo oddać w ręce p. Basińskiego i jego zastępcy. Jeżeli faktycznie do tego dojdzie myślę, że obydwa komitety przy następnych wyborach nie będą miały czego w Sulęcinie szukać. Wciąż mam nadzieję, że jednak my wyborcy nie zostaniemy wystawieni do wiatru.

Wyborca

(dane do wiadomości redakcji)

tekst oryginalny

 

 

Author: Madman

Share This Post On

11 komentarzy

 1. Żenada! Oby to nie była prawda. Ci Panowie zniszczą nasze liceum do końca. Pokazali już co potrafią….

 2. Nic dodać nic ująć, my się podniecać wyborami traktując je poważnie, a chłopaki i tak rozegrają wszystko po staremu. Tylko jak Basiński zostanie starostą to o LO będzie można już zapomnieć, bo do końca kadencji przestanie istnieć -wystarczy porównać ilość uczniów w ostatnich latach

 3. Wszyscy sie trzesą nad tym LO. A co to jakaś prestiżowa szkoła? Dawno nierentowna i bez wynikow. Zreszta taka mikry powiat ma dwa ogolniaki. Nieporozumienie. Ten w zawodówce dawno powinien byc zlikwidowany a uczniowie przeniesieni do LO. Zresztą jakos obecna pani dyrektor daje rade. Mimo zgrzytow w liceum wyniki matury zaskakująco dobre od lat.

  • Haha! Wyniki matur zaskakująco dobre ? Chyba widzieliśmy wyniki dwóch innych szkół. Tegoroczne wyniki matur są tragiczne.
   Jeśli chodzi o licea jesteśmy na szarym końcu województwa !

   • To dlaczego wybieracie Państwo takich ludzi którzy potem w taki sposób decydują bo mają przewagę w radzie. ??

 4. Z końcem ostatnich wakacji z LO odeszło bardzo dużo doświadczonych nauczycieli – przyszłe wyniki już nie będą tak cieszyć, bo ich miejsce zajęli nauczyciele przyzwyczajeni do nauczania początkowego lub gimnazjalnego, a to inna specyfika.
  A jeszcze w ZSLiZ może wybuchnąć afera z dotacją, która pogrąży cały Powiat.
  Pan Basiński jest bardzo bojaźliwy – nie umie (nie potrafi, nie zna się) podjąć decyzji – zwłaszcza tych strategicznych. Dotychczas Starostwo było nastawione na przetrwanie (wziąć kasę i dotrwać do następnych wyborów). Byłemu staroście wystarczało administrowanie. Brak jakiejś wizji rozwoju, brak inwestycji, brak działań społecznych. A odwołanie przygotowanego remontu drogi Sulęcin-Miechów to już totalna porażka i żenada.
  Zastępca też nie lepszy – na sesjach i komisjach pytany o sprawy, które nadzorował, miał zawsze tę samą odpowiedź: Nie wiem (dowody w protokołach zebrań na stronie BIP Starostwa).

 5. Luz kto Ci tych bajek naopowiadał o dobrych wynikach. Owszem są one powyżej średniej , ale tylko z uwzględnieniem wszystkich rodzajów szkół ( zawodowe, wieczorowe, zaoczne). Jeżeli weźmiesz pod uwagę tylko licea ogólnokształcące to wyniki są fatalne – tylko nikomu w starostwie ( mimo że były tam osoby odpowiedzialne za szkoły średnie) ” nie chciało się” takiego zestawienia przeprowadzić.

Submit a Comment