Myśliwska Paczka

Koło Łowieckie „Dzik”

Myśliwska Paczka

Koło łowieckie” Dzik” ze Słońska w województwie lubuskim bierze udział w ogólnopolskiej akcji przedświątecznej ” Myśliwska Paczka”.  Organizatorem jest Zarząd Główny Polskiego Związku Łowieckiego.
Jak się dowiedzieliśmy w biurze akcji- celem jest przedświąteczna pomoc lokalnym instytucjom i placówkom takim jak: Domy Dziecka, czy Domy Spokojnej Starości. Każdy uczestnik wykonuje paczkę przedświąteczną w której będą rzeczy potrzebne obdarowywanym.


Organizatorom zależy, aby przez tego typu akcję zintegrować myśliwych ze środowiskiem lokalnym oraz przybliżyć społeczeństwu swoją codzienną działalność. Myśliwi z koła łowieckiego” Dzik” przygotują dwie paczki. Jedną otrzymają dzieciaki z Domu Dziecka, a drugą uczniowie Specjalnego ośrodka Szkolno- Wychowawczego- podkreśla Franciszek Jamniuk Prezes Koła Łowieckiego” Dzik”w Słońsku. Dom Dziecka potrzebuje chemię gospodarczą taką jak: kapsułki do prania, kapsułki do zmywarki,płyny do podłóg i do szyb, a oprócz chemii także: pościele, ręczniki, kołdry, poduszki i koce. W placówce mieszka 13 dzieci.
Dodajmy, że koło łowieckie ” Dzik” od kilku lat współpracuje z obiema placówkami. Prezenty przygotowane przez myśliwych trafią do placówek przed 22 grudnia. Nie tylko polują, ale również mają otwarte serca na rzecz chorych, niepełnosprawny i potrzebujących. Myśliwi z tego koła to jedyni w okręgu gorzowskim, którzy mają statut organizacji pożytku publicznego i między innymi dzięki temu angażują się w różne akcje charytatywne.

Od wielu lat organizują Międzynarodowy Dzień Inwalidy w którym bierze udział ponad 1000 osób, z całego województwa lubuskiego oraz partnerzy z Niemiec, myśliwi z Frankfurtu nad Odrą wraz z niepełnosprawnymi członkowie koła że Słońska pomogli w odbudowie zrujnowanego domu dla mieszkanki Ownic Urszuli Januszewskiej , która samotnie wychowuje niepełnosprawną córkę Karolinę, Kobiety mieszkały w domu z dziurawym dachem przez który deszcz wlewał się do mieszkania i obie żyły w strachu o swoje życie i zdrowie.Nie miały toalety oraz łazienki, a swoje potrzeby załatwiały do wiader,a myły się w misce.

Myśliwi organizują koncerty przedświąteczne i bale charytatywne na rzecz chorego Mikołaja Wysoczańskiego. Włączają się także w pomoc dla chorego na raka mieszkańca ze Słubic. Poczet ze sztandarem koła łowieckiego Dzik uczestniczy w wielu uroczystościach religijnych i patriotycznych.
Myśliwi z innych kół w Polsce mogą się od nich uczyć jak przez tego typu akcje przybliżać społeczeństwu swoją działalność myśliwego przy okazji integrować się ze środowiskiem lokalnym.

Redakcja
Fot. archiwum
Koło łowieckie” Dzik”

Author: Madman

Share This Post On

Submit a Comment