Jadłodzielnia Sulęcin

Jadłodzielnia Sulęcin

Pierwsza JADŁODZIELNIA w Sulęcinie

1 kwietnia 2021r. udostępniamy miejsce w Sulęcinie, w którym każdy może się podzielić jedzeniem z każdym. Ideą miejsca jest niemarnowanie żywności, a niestety nadal ponad 40 % Polaków wyrzuca produkty spożywcze do śmieci. Nadchodzący czas, czas Wielkanocy , to również czas przygotowywania posiłków, sałatek i ciast, często w ilościach przekraczających nasze możliwości spożycia :/ Otwarcie jadłodzielni przed świętami, rozpowszechnienie informacji o punkcie, pozwoli osobom, które nie wiedzą co zrobić z nadwyżką jedzenia znaleźć proste rozwiązanie – ZANIEŚ DO JADŁODZIELNI!

Jadłodzielnia Sulęcin otwarta będzie codziennie w godz. 7.30 – 19.30 przy kościele Św. Henryka (tzw. mały kościółek).

Jak to działa?

W jadłodzielni każdy może zostawić jedzenie, które ma na zbyciu, zgodnie z regulaminem. Każdy też może po to jedzenie sięgnąć. Nieodpłatnie – na zasadzie dobrej woli i z chęci ocalenia jedzenia przed zmarnowaniem, np.

– paczkę słodyczy lub herbaty, która nam nie smakuje lub nie możemy spożyć z powodów zdrowotnych;

– słoik z zupą (opisz co to za zupa, kiedy przygotowana, jakie ma składniki);

– warzywa i owoce;

NIE PRZYNOŚ: alkoholu, surowego mięsa, produktów zawierających surowe jaja, produktów, których sam byś nie spożył. Nie kupuj specjalnie żywności do jadłodzielni.

Zapraszamy do śledzenia informacji na portalu społecznościowym jadłodzielni Sulęcin oraz na  portalu społecznościowym Foodsharing Polska.

Chcesz się zaangażować w opiekę nad jadłodzielnią, jesteś osobą której przeszkadza marnowanie żywności i chciałaby coś zmienić? Możesz zaangażować się na kilka sposobów:

  • Zostań wolontariuszem – odezwij się do nas poprzez FB Jadłodzielnia Sulęcin;
  • Ratuj żywność – jeśli prowadzisz sklep, piekarnię możesz oddać produkty, które nadają się do spożycia;
  • Chcesz otworzyć nową Jadłodzielnię? – śmiało działaj! ;
  • Promuj ideę dzielenia się wśród znajomych i rodziny;
  • Dostarczaj własne nadwyżki żywności do najbliższej Jadłodzielni (jeśli zostawiasz coś w jadłodzielni, zrób zdjęcie i powiadom o tym na Facebooku);

Sulęcińska jadłodzielnia powstała przy zaangażowaniu kilku osób i firm o wielkich sercach. Szczególne podziękowania należą się ks. Proboszczowi Sławomirowi Przychodnemu za błyskawiczną reakcję na pomysł i udostępnienie miejsca.

JEDZ, DZIEL SIĘ I CZĘSTUJ – NIE MARNUJ JEDZENIA!

Materiał nadesłany przez Celowy Związek Gmin CZG-12

Autor: Madman

Podziel się na

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *