Kronika kryminalna

Kronika kryminalna

Kryminalni zabezpieczyli marihuanę, amfetaminę i mefedron. Zatrzymany 33-latek z poważnymi zarzutami

33-letni mieszkaniec Sulęcina za wszelką cenę chciał uniknąć spotkania z kryminalnymi. Gdy usłyszał, że zamierzają oni wejść siłowo do jego mieszkania, zmienił zdanie i otworzył drzwi. Jego niechęć była spowodowana znaczą ilością narkotyków jaką przechowywał w pokoju. Funkcjonariusze zabezpieczyli kilkadziesiąt strunówek różnej wielkości, których zawartość stanowiła marihuana, amfetamina i mefedron. Mężczyzna posiadał również przyrządy służące do porcjowania zakazanych prawem środków. Został zatrzymany. Usłyszał poważne zarzuty, które mogą skutkować karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

We wtorek (13 czerwca) kryminalni złożyli niezapowiedzianą wizytę pod jednym z adresów na terenie Sulęcina. Mieli podejrzenia, że może przebywać tam mężczyzna mający związek z przestępczością narkotykową. Mimo wielu wezwań do otwarcia drzwi do pomieszczenia, w którym przebywał podejrzany, ten nie reagował i nie chciał wyjść. Dopiero informacja o wezwaniu straży pożarnej i wejściu siłowym przekonała mężczyznę do spotkania z policjantami.

Kiedy formalnościom stało się zadość, kryminalni mogli przystąpić do meritum sprawy z jaką przyszli, a więc przeszukania pod katem posiadania narkotyków. Już po chwili okazało się, że funkcjonariusze nie mylili się. W pokoju 33-latka ujawnili znaczą ilość zabronionych środków i substancji odurzających. Były to trzy duże worki oraz 52 strunówki z marihuaną. To jednak nie wszystko. Mężczyzna posiadał także 14 woreczków z amfetaminą i mefedronem. Policjanci zabezpieczyli również dwa młynki służące do rozdrabniania suszu roślinnego, wagę i gotówkę. Podejrzany usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków oraz posiadania przyrządów służących do ich przetwarzania. Stając przed wymiarem sprawiedliwości musi on liczyć się z karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

sierżant sztabowy Klaudia Biernacka

Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

Author: Madman

Share This Post On

Submit a Comment