Wakacyjna profilaktyka z seniorami

Wakacyjna profilaktyka z seniorami – policjanci radzą jak być bezpiecznym

Podczas trwających wakacji nie zapominamy o naszych seniorach. Odwiedzamy miejsca zrzeszające osoby starsze, aby przekazywać najważniejsze wskazówki na temat bezpieczeństwa. Okres letni jest szczególnie wymagający dla naszych babć i dziadków. Wysokie temperatury stanowią poważne zagrożenie dla ich zdrowia i życia. Policjanci wskazują, jak należy się zachowywać oraz czego unikać w upalne dni. Mówimy również o odpowiedzialnym wypoczynku nad wodą. Jak zwykle, poruszamy kwestie związane z oszustwami wobec osób starszych (tej wiedzy nigdy za wiele).

Wakacje trwają w najlepsze, dla nas mundurowych jest to czas jeszcze intensywniejszej pracy, abyście czuli się Państwo bezpiecznie. Do służby kierowana jest większa ilość patroli. Jesteśmy bardziej widoczni na drodze jak i nad wodą. Również w zakresie profilaktyki nie zwalniamy tempa. Kontrolujemy miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży, przeprowadzając przy tym spotkania edukacyjne. Nie zapominamy też o naszych seniorach. Odwiedzamy miejsca zrzeszające osoby starsze, aby przekazywać najważniejsze wskazówki na temat bezpieczeństwa. Okres letni jest szczególnie wymagający dla naszych babć i dziadków. Wysokie temperatury stanowią poważne zagrożenie dla ich zdrowia i życia. Policjanci wskazują, jak należy się zachowywać oraz czego unikać w upalne dni.

Mówimy również o odpowiedzialnym wypoczynku nad wodą. Jak zwykle, poruszamy kwestie związane z oszustwami wobec osób starszych (tej wiedzy nigdy za wiele). Ostatnie z takich spotkań odbyło się w poniedziałek (10 lipca). Mundurowi odwiedzili pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Tursku. Rozmawialiśmy o szeroko rozumianym bezpieczeństwie, w tym między innymi w ruchu drogowym. Poruszyliśmy również niezwykle ważną kwestię dotyczącą przypadków zaginięć osób starszych. Uczulaliśmy naszych słuchaczy, aby zawsze informowali opiekunów o wyjściach poza teren placówki. Tłumaczyliśmy, co dzieje się w przypadku zgłoszenia o niepowrocie mieszkańca. Opowiadaliśmy, jakie siły i środki są każdorazowo dysponowane przez policjantów aby odnaleźć osobę zaginioną. Było sporo pytań, co bardzo cieszy i świadczy o potrzebie organizacji takich spotkań. Na koniec wizyty wręczyliśmy uczestnikom odblaskowe opaski oraz informatory na temat zapobiegania oszustwom.

sierżant sztabowy Klaudia Biernacka

Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

Author: Madman

Share This Post On

Submit a Comment