Policjanci nie będą tolerować nadmiernej prędkości

Policjanci nie będą tolerować nadmiernej prędkości. W długi weekend przede wszystkim BEZPIECZNIE

W najbliższe dni będziemy cieszyć się kolejnym w tym roku, długim weekendem. Dla policjantów ruchu drogowego będzie to czas wytężonej służby nad zapewnieniem bezpieczeństwa na lubuskich drogach. Mundurowi kontrolować będą prędkość z jaka poruszają się kierowcy, przewożenie pasażerów, stan techniczny pojazdów i kondycję psychofizyczną. Będziemy stanowczo reagować na łamanie przepisów prawa i służyć wszelką pomocą zmotoryzowanym – wszystko po to, aby każdy spokojnie i bez przeszkód dotarł do celu, a później bezpiecznie powrócił do domu.

Mimo chłodnego i deszczowego początku sierpnia pogoda na rozpoczynający się długi, sierpniowy weekend zapowiada się obiecująco, co z pewnością zachęci do podróży nad morze, w góry czy inne zakątki Polski. W najbliższe dni możemy spodziewać się zwiększonego ruchu na lubuskich drogach – zwłaszcza na głównych arteriach komunikacyjnych – autostradzie A2 i drodze ekspresowej S3. Właśnie tam, ale również na drogach o mniejszym natężeniu ruchu będą pracować patrole lubuskiej drogówki. Będziemy czuwać na zachowaniem zmotoryzowanych za kierownicą i stanowczo reagować na niebezpieczne sytuacje czy łamanie przepisów prawa na drodze.

W piątek (11 sierpnia) w całym kraju trwać będą ogólnopolskie działania „Prędkość”. Policjanci wyposażeni w nieoznakowane radiowozy z videorejestratorem oraz laserowe mierniki prędkości zwracać będą szczególną uwagę na prędkość, z jaką będą jechać kierowcy. To właśnie niedostosowanie prędkości do warunków na drodze wciąż jest najczęstszą przyczyną wypadków. Uważnie obserwowane będzie zachowanie kierowców na drodze, sposób w jaki przewożą pasażerów – czy mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci korzystają ze specjalnych fotelików. Podczas kontroli drogowych mundurowi sprawdzać będą również trzeźwość zmotoryzowanych oraz uprawnienia do kierowania.

Przed dłuższą podróżą warto być wypoczętym i wyspanym, aby mieć siłę na kilka godzin długiej, czasami monotonnej jazdy. Jeżeli podczas niej poczujemy pierwsze objawy zmęczenia, zatrzymajmy się na parkingu, stacji benzynowej czy miejscu obsługi podróżnych i zróbmy sobie przerwę. Bądźmy trzeźwi – nigdy, pod żadnym pozorem nie wsiadajmy za kierownicę samochodu, jeśli wcześniej piliśmy alkohol. Przed samym wyjazdem skontrolujmy stan techniczny naszego samochodu, który ma niebagatelny wpływ na bezpieczeństwo nasze i innych użytkowników ruchu. Dobrze zaplanujmy trasę i nie ograniczajmy się tylko do wpisania w nawigacji miejsca docelowego. Są drogi, które stanowią dobrą alternatywę dla mocno obleganych tras i warto z nich skorzystać. Apelujemy o rozsądną, spokojną jazdę, a każdy bezpiecznie dojedzie do celu.

komisarz Maciej Kimet

video: młodszy aspirant Mateusz Sławek

Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim

Author: Madman

Share This Post On

Submit a Comment