Bezpieczne „Wszystkich Świętych”

Bezpieczne „Wszystkich Świętych”

TAK DBALIŚMY O WASZE BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS „WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH”. BYŁO BARDZO BEZPIECZNE

Za nami najważniejsza część zabezpieczenia działań „Wszystkich Świętych”. Dzięki intensywnym służbom lubuskich policjantów oraz odpowiedzialności kierowców, te przejdą do historii jako bardzo bezpieczne. Najważniejsza informacja jest taka, że nikt na naszych drogach nie stracił życia. Brawo.

Zabezpieczenie „Wszystkich Świętych” to jedno z największych policyjnych przedsięwzięć w roku. Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim tym, którzy odwiedzają groby swoich bliskich to spore wyzwanie nawet dla doświadczonych policjantów ruchu drogowego. Ale to profesjonaliści. Zatem nie specjalnie powinien dziwić fakt, że wykonują swoje zadania na bardzo wysokim poziomie. To oraz odpowiedzialna jazda kierowców miało przełożenie na bezpieczeństwo. A te można odmieniać przez wszystkie przypadki. Argumentem to potwierdzającym jest fakt, że na lubuskich arteriach komunikacyjnych nikt nie tracił życia. W czterech wypadkach cztery osoby zostały ranne. Zatrzymano 25 pijanych kierowców. Odnotowano tez kilkanaście niegroźnych kolizji.

W większych ośrodkach miejskich wielu wybrało komunikację miejską. Inni wykorzystując dobre warunki atmosferyczne na cmentarze wybrali się pieszo. Dzięki temu ruch w rejonie nekropolii nie był taki wysoki jak w latach poprzednich. Ale i na drogach dojazdowych w całym województwie kierowcy jeździli bardzo ostrożnie. Apele o to, aby ściągnąć nogę z gazu na pewno podziałały na kierowców. W efekcie kolejne działania „ Wszyscy Święci”, podobnie jak i przed rokiem przechodzą pomału do historii jako bezpieczne. Pamiętajmy jednak, że najbliższe dni Lubuszanie tez z pewnością wykorzystają na odwiedzenie grobów bliskich. Zatem nie ustajemy w służbie na rzecz bezpieczeństwa. Kontrole będą liczne i częste. Ale jeśli kierowcy skorzystają z rozwiązań tych, które towarzyszyły przez ostatnie kilka dni, to z pewnością o bezpieczeństwo nie powinno być trudno. Ważne, aby tej pokory i zdrowego rozsądku nie zabrakło. O to apelujemy ale i to będziemy wnikliwie sprawdzać.

Opracował: podinspektor Marcin Maludy

Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim

Author: Madman

Share This Post On

Submit a Comment