Nagroda dla SP Smogóry

Nagroda dla SP Smogóry

Do Hymnu! Gala wręczenia nagród
 
                30 listopada delegacja Szkoły Podstawowej w Smogórach, tj.: p. dyrektor Monika Wróbel, p. Iwona Kowalczyk oraz przedstawiciele samorządu uczniowskiego: Eliza Olszewska, Szymon Blecki oraz Hubert Kwaczeniuk udali się do Warszawy na uroczystą galę wręczenia nagród w ogólnopolskim konkursie dla szkół podstawowych „DO HYMNU”. Konkurs, już po raz szósty zorganizowało Narodowe Centrum Kultury
            W przesłuchaniach konkursowych udział wzięło 210 szkół podstawowych  z całej Polski, a zadaniem konkursowym było wspólne wykonanie przez co najmniej połowę uczniów Szkoły Hymnu Państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych. Jury konkursowe obradowało od 22 do 27 listopada i poddało ocenie wykonanie wybranych pieśni oraz zdecydowało o przyznaniu nagród finansowych i wyróżnień. Ciężka praca, wysiłek naszych uczniów oraz nauczycieli przyniósł wspaniały rezultat.
Jako jedyni zwycięzcy w województwie lubuskim otrzymaliśmy nagrodę wojewódzką w wysokości 5000 złotych.         
             Gala odbyła się w warszawskim Kinie Kultura. Członkowie jury wręczyli nam, jako przedstawicielom szkoły statuetkę oraz pamiątkowy dyplom. Po części oficjalnej dla wszystkich uczestników przygotowany był poczęstunek. W trakcie pobytu w Warszawie udało nam się wybrać na krótki spacer po Starym Mieście.
Iwona Kowalczyk

Author: Madman

Share This Post On

Submit a Comment