IX OHOMwSW

IX OHOMwSW Pinczów 2024

IX OGÓLNOPOLSKA HALOWA OLIMPIADA MŁODZIEŻY W SPORTACH WĘDKARSKICH PIŃCZÓW 2024 ????????

W dniach 02/04 lutego 2024r., w Pińczowie odbyła się IX Ogólnopolska Halowa Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich, zorganizowana przez Polski Związek Wędkarski Okręg w Kielcach w porozumieniu z Radą Młodzieży Zarządu Głównego PZW. W zawodach wzięło udział 53 zawodników startujących w trzech kategoriach wiekowych: do 12 lat, do 14 lat i do 16 lat. Wystartowało 17 drużyn w trzyosobowych składach, pozostali zawodnicy wzięli udział indywidualnie. W Pińczowie młodzież reprezentowała poszczególne Okręgi PZW: Bydgoszcz, Gdańsk, Gorzów Wielkopolski, Jelenia Góra, Kielce, Katowice, Konin, Poznań, Toruń, Zielona Góra.

.

Okręg PZW Gorzów Wlkp. reprezentowała młodzież z KoŁo PZW nr 2 „Lin” Sulęcin w składzie:

????Antek Maciąg (kat. do lat 12)

????Michał Mikrut (kat. do lat 14)

????Andrzej Bielarz (kat. do lat 16)

Kierownikiem drużyny był Bogdan Kułaczkowski, a opiekunem Judyta Kułaczkowska.

W pierwszym dniu, zaraz po przyjeździe otrzymaliśmy zakwaterowanie w Hotelu „Nad Starą Nidą”. Po obiedzie w miejscu zakwaterowania odbyła się odprawa kierowników drużyn, a o godz. 17:00 zawodnicy przystąpili do pierwszej konkurencji jaką był test wiedzy ekologiczno- wędkarskiej. Zaraz po kolacji odbyło się uroczyste otwarcie IX Ogólnopolskiej Halowej Olimpiady Młodzieży w Sportach Wędkarskich Pińczów 2024.

W drugim dniu w Hali Widowiskowo – Sportowej Powiatowego Ośrodka Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Pińczowie przeprowadzone zostały sportowe konkurencje wędkarstwa rzutowego, 3-bój spinningowy ( spinning cel – skish, spinning sprawnościowy – Arenberg i odległość spinningowa jednorącz) oraz konkurencja sprawnościowa (rzut piłeczką tenisową do tarczy Arenberga). Sędzią Głównym zawodów był Krzysztof Rudnicki z Okręgu PZW Jelenia Góra, a Sędzią Sekretarzem – Jarosław Łoziński z Okręgu PZW Radom.

.

Po obiedzie organizatorzy przygotowali dla uczestników olimpiady relaksujący odpoczynek na Pływalni Miejskiej „Delfinek”.

Trzeciego dnia po śniadaniu w sali Hotelu „Nad Starą Nidą” odbyło się uroczyste podsumowanie wszystkich olimpijskich konkurencji, nagradzanie zwycięzców oraz oficjalne zakończenie IX Ogólnopolskiej Halowej Olimpiady Młodzieży w Sportach Wędkarskich Pińczów 2024. Puchary oraz medale dla zwycięzców wręczyła Prezes Polskiego Związku Wędkarskiego Zarządu Głównego Pani Beata Olejarz, Wicestarosta Powiatu Pińczowskiego Pan Ryszard Barna, Wiceprezes ds. Młodzieży Okręgu PZW w Kielcach Łukasz Pater, Członek Rady ds. Młodzieży Marek Brzdąk oraz Trener Kadry Narodowej PZW w Dyscyplinie Rzutowej Jacek Kuza.

Reprezentacja Okręgu PZW Gorzów Wielkopolski odniosła piękny sukces zajmując drużynowo II miejsce, a indywidualnie w kat. do lat 16 Andrzej Bielarz zajął III miejsce, w kat. do lat 14 Michał Mikrut zajął IV miejsce, w kat. do lat 12 Antoni Maciąg zajął IV miejsce.

Cała drużyna z trenerem i opiekunami bogatsza o kolejne nowe doświadczenia, z optymizmem patrzy w przyszłość. Małymi kroczkami do celu.

????Dziękujemy naszej młodzieżowej reprezentacji, trenerowi i opiekunowi za godne reprezentowanie Okręgu PZW Gorzów Wielkopolski na IX Ogólnopolskiej Halowej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Wędkarskich Pińczów 2024.

????Dziękujemy Okręgowej Komisji Młodzieży działającej przy Okręgu PZW Gorzów Wielkopolski za ogromne wsparcie i wkład finansowy.

????Dziękujemy Okręgowi PZW w Kielcach za zaproszenie na IX Ogólnopolską Halową Olimpiadę Młodzieży w Sportach Wędkarskich Pińczów 2024 i za super organizację tej cyklicznej imprezy.

????Dziękujemy wszystkim zawodniczkom i zawodnikom za zdrową i sportową rywalizację.

????Dziękujemy Panu Pawłowi Krzyżaniakowi Dyrektorowi Sulęcińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji za udostępnienie sali sportowej do treningów naszej drużyny.

????Dziękujemy Pani Sołtys Turska Małgorzacie Neubauer za pomoc w realizacji naszych wędkarskich przedsięwzięć ????????????

Klasyfikacja indywidualna:

Juniorzy U-16

????Dawid Skóra (Okręg PZW w Katowicach I)

????Szymon Jacyna (Okręg PZW w Gdańsku)

????Andrzej Bielarz (Okręg PZW w Gorzowie Wlkp./Koło PZW Nr 2 „Lin” Sulęcin)

Kadeci U-14

????Jan Duklas (Okręg PZW w Gdańsku)

????Anna Szufrajda (Okręg PZW w Bydgoszczy I)

????Karol Matukiewicz (Okręg PZW w Gdańsku)

????Michał Mikrut (Okręg PZW w Gorzowie Wlkp./Koło PZW Nr 2 „Lin” Sulęcin)

Kadeci U-12

????Mikołaj Marciniak (Okręg PZW w Zielonej Górze)

????Jakub Karmański (Okręg PZW w Katowicach I)

????Damian Mastej (Okręg PZW w Katowicach II)

????Antoni Maciąg (Okręg PZW w Gorzowie Wlkp./Koło PZW Nr 2 „Lin” Sulęcin)

Klasyfikacja drużynowa:

????????Okręg PZW w Gdańsku

????????Okręg PZW w Gorzowie Wlkp./Koło PZW Nr 2 „Lin” Sulęcin)

????????Okręg PZW w Bydgoszczy I

GRATULACJE DLA ZWYCIĘZCÓW ❗️❗️❗️

Koło PZW nr 2 „Lin” Sulęcin

Author: Madman

Share This Post On

Submit a Comment