WAKE UP 2024

WAKE UP 2024

Wake Up & Live to jedna z najciekawszych propozycji muzycznych w województwie lubuskim, której początki sięgają do roku 2007. Początkowo przyciągając głównie polskich artystów i gości na przestrzeni lat Wake Up & Live stał się wydarzeniem międzynarodowym – Sulęcin odwiedzają nie tylko zespoły zza granicy (Niemcy, Białoruś, Ukraina, Czechy, Stany Zjednoczone, Izrael, Francja), ale również słuchacze z wielu zakątków Europy. To barwna impreza dla miłośników różnorodnych gatunków muzyki (rock, reggae, punk, ska, hip hop, soul), wyjątkowej atmosfery i przyjaźni. Festiwal charakteryzuje się nie tylko line upem na najwyższym muzycznym poziomie, ale i bardzo popularną strefą LIVE – wystawy, spotkania z ciekawymi ludźmi, warsztaty, akcje charytatywne, bogata oferta gastronomiczna i wiele innych. Wake Up and Live – tego nie możecie przegapić!

Zapraszamy do Sulęcina na XVIII edycję festiwalu Wake Up and Live, który odbędzie się w dniach 7-8 czerwca 2024 na terenie Sulęcińskiego Ośrodka Kultury.
To przestrzeń, gdzie spotykają się ludzie z pasją do muzyki, sztuki i kultury, tworząc niezapomniane wydarzenia i inspirując się nawzajem do twórczych działań. Również podczas tegorocznej edycji festiwalu proponujemy Wam ogrom atrakcji.

Na scenie głównej zagrają:
Piątek:

  • NANGA
  • TRUPIĘGI
  • TUGA

Sobota:

  • KONIEC ŚWIATA
  • JAFIA
  • OVER THE UNDER
  • LISU

Dodatkowo przygotowaliśmy scenę z muzyką elektroniczną czyli FSUonTOUR – Klimatycznie Deep’owo.

Oczywiście zgodnie z tradycją Wake Up & Live to nie tylko muzyka, ale również inne formy sztuki. Na sobotę przygotowaliśmy: Jarmark Rękodzieła, Warsztaty, Spotkania oraz animacje dla dzieci czyli Wake Up Kids!
Każdy znajdzie coś dla siebie, a my szykujemy jeszcze inne niespodzianki! Spontaniczne akcje artystyczne również są możliwe i mile widziane!
Wstęp wolny!
Do zobaczenia

7-8 czerwca 2024 r.
Sulęciński Ośrodek Kultury
ul. Moniuszki 1, Sulęcin
WAKE UP!

NANGA

NANGA to zespół założony w 2020 r. przez muzyków LAO CHE tworzący wybuchową mieszankę stylistyczną. W piosenkach Nangi słychać różne muzyczne wpływy – od elektroniki po ambient i reggae. Jak określają sami artyści i artystka: „Nasza muzyka jest eklektyczna. Dosyć szybko nudzimy się graniem jednego nurtu, dlatego szukamy, ale w każdym próbujemy włożyć coś swojego, żeby to było w jakiś sposób oryginalne i ciekawe.”

TRUPIĘGI

Zespół TRUPIĘGI jest doskonale znany sulęcińskiej publiczności jednak tym razem poezja Leśmiana zostanie przedstawiona w jeszcze bardziej wyjątkowej formie.
Podczas festiwalowego koncertu na scenie pojawią się goście, którzy nadadzą grupie nowych muzycznych kolorów. Grupa buduje nieco mroczny, nieco uduchowiony nastrój, choć czasami śmieją się, drwiąc “z ziemskiej mitręgi”. Drwią też sami z siebie, improwizując i bawiąc się swawolnie dźwiękiem i słowem.

TUGA

Piosenki zespołu są o miłości. To, co ich wyróżnia, to sekcja dęta, która nadaje wzniosłości i nutkę rzewności. Melodyjne gitarowe riffy i energetyczna sekcja rytmiczna to kolejne składniki brzmienia. Teksty w języku polskim to osobiste opowieści, zabawy słowem, które dotkną Cię w serce. Piosenki o miłości nie ograniczają się tylko do pustych słów „ona kocha jego, a on jej nie”. Ich kawałki to codzienne historie także z Twojego życia.

KONIEC ŚWIATA

Zespół Koniec Świata powstał na początku 2000 roku w Katowicach. W swojej twórczości poruszają się w klimatach alternatywnego rocka, folkowego ska-punka oraz ostatnio także trochę w indie electronic. Zespół występował na największych festiwalach, min: Przystanek Woodstock, Jarocin Festiwal, Seven Festival, Cieszanów Festival, Odjazdy itp. Teksty Końca Świata są bardzo ważnym i istotnym elementem ich twórczości.

DAWID PORTA & JAFIA

Z okazji swojego 30-lecia na scenie zespół Jafia, występujący przez lata pod nazwą Jafia Namuel – przygotował dla słuchaczy wiele niespodzianek. Nadchodzący koncert będzie szczególną okazją dla fanów ponieważ Jafia zaprezentuje słuchaczom przekrojowy materiał z dotychczas wydanych albumów, jak również zagra nowości z niewydanego jeszcze, zrealizowanego częściowo w jamajskim Tuff Gongu – albumu “New Power Soul”.

OVER THE UNDER

OVER THE UNDER to trzej muzycy z pasją, których głównym zajęciem jest tworzenie i granie muzyki oraz wspieranie niezależnej sceny muzycznej. Zespół działający na Europejskiej scenie od 2016 roku. W drugiej połowie 2017 roku głęboko wzięli sobie do serca ideę rock’n’rolla i postanowili rzucić swoją zwykłą pracę i zagrać 100 koncertów w 100 dni bez żadnej przerwy, zdobywając tym samym rekord świata.

LISU

Zespół założony przez Marcina Lisowskiego aka Lisu, jednego z twórców Samoorganizacji Artystycznej Zamek Nadaje, gitarzystę i poetę, znanego z takich zespołów jak Ga-Ga Zielone Żabki, Soulja Hooligans. Zespół współtworzą muzycy z Jawora i Wrocławia. To spotkanie różnych alternatywnych, muzycznych światów, od reggae i punka, przez ska i funk po jazzowe i hip-hopowe inspiracje.

FSU on TOUR

Sami o sobie mówią „Wieloletnie myśli o podróżowaniu krążyły w głowach aż w końcu powstał zalążek z którego wyrosło piękne już dziś drzewo wspomnień, odwiedzonych miejsc, wspaniałych chwil, przyjaźni i miłości również do muzyki. Na przestrzeni lat mogliśmy doświadczyć tego czego niestety bez konkretnych działań byśmy nie doświadczyli. Gdy patrzymy dziś na wszystko co przeżyliśmy, możemy śmiało stwierdzić, że było warto!”.
To grupa #FSUonTour, których wystawy z podróży po całym świecie mogliście już kilkukrotnie oglądać w zorganizowanej przez nich strefie chilloutu w ramach poprzednich edycji Wake Up & Live. Ale na tym się nie kończy! Kto powiedział, że powinno skupiać się tylko na jednym zapominając bądź odkładając na bok inne marzenia?!
Dlatego właśnie ekipa #FSUonTour połączyła miłość do podróżowania i muzyki. Pomysł ten, zapoczątkował niesamowity projekt Klimatycznie Deep’owo którego największym sukcesem są wspaniale, szczere przyjaźnie.
Poza artystami, którzy dzięki temu mogli w końcu wyjść z cienia własnego strachu i tremy, ukazał się też szereg ludzi o wspaniałych talentach do tworzenia artystycznych inscenizacji, planowania, zarządzania i wiele innych. Rosną w siłę zdobywając doświadczenie, stają się coraz odważniejsi i stawiają sobie co roku coraz wyższą poprzeczkę tym samym podwyższając jakość eventów w które są zaangażowani. Od pewnego czasu mają własne pasmo z muzyką deep house w Radio SOK, a teraz mogą zaprosić was do własnej strefy muzycznej podczas XVIII edycji Festiwalu Wake Up & Live mogąc zagwarantować Wam 100% zadowolenia.

Kontakt: Jacek Filipek
dyrektor Sulęcińskiego Ośrodka Kultury
tel. 501 758 991
dyrektorsoksulecin@gmail.com

Jacek Hardyk
tel. 506 070 879
e-mail: radiosoksulecin@gmail.com
e-mail: wakeupfestiwal@gmail.com

adres biura: Wake Up and Live Festiwal
Sulęciński Ośrodek Kultury
ul. Moniuszki 1, 69-200 Sulęcinhttp://www.soksulecin.pl
tel. 95 755 24-77

http://www.soksulecin.pl
https://www.facebook.com/wakeupfestiwal

Author: Madman

Share This Post On

Submit a Comment