Debata Społeczna

Debata Społeczna na Temat Bezpieczeństwa Seniorów – Wspólna Inicjatywa Policji, Bankowców i Rzecznika Konsumentów

W środę, 22 maja, odbyło się kolejne spotkanie organizowane przez Komendanta Powiatowego Policji w Sulęcinie. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele PKO Banku Polskiego oraz Powiatowy Rzecznik Konsumentów. Tematem debaty było bezpieczeństwo osób starszych, które często padają ofiarami oszustów.

Debata Społeczna to doskonała okazja do wymiany informacji między Policją a obywatelami. Tym razem zgromadziliśmy Sulęcińską Radę Seniorów oraz uczestników Dziennego Domu „Senior +” w Sulęcinie. Spotkanie odbyło się w Domu Joannitów o godzinie 11:00.

Młodszy inspektor Ewa Szewczyk, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Sulęcinie, przywitała uczestników. Młodszy aspirant Klaudia Biernacka przedstawiła narzędzia, które ułatwiają kontakt z Policją, takie jak Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i Moja Komenda. Następnie omówiła ostatnie przypadki oszustw w powiecie sulęcińskim, co wzbudziło duże zainteresowanie wśród słuchaczy. 

Dyskusja rozpoczęła się od omówienia podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz promocji kampanii Komendy Głównej Policji i Telewizji Puls #ZnamTeNumery, mającej na celu zwiększenie świadomości na temat oszustw telefonicznych.

Anna Mamet, Dyrektor PKO Banku Polskiego I Oddziału w Sulęcinie, oraz Doradca Klienta Marzena Kierzkowska, omówiły zasady bezpieczeństwa w bankowości, szczególnie elektronicznej. Podzieliły się również przykładami oszustw, z którymi zetknęły się w swojej pracy.

Agnieszka Bartosik-Rzyczkowska, Powiatowy Rzecznik Konsumentów, przedstawiła prawa konsumentów i ostrzegła przed nieuczciwymi praktykami podczas prezentacji produktów AGD i medycznych.

Seniorzy aktywnie uczestniczyli w dyskusji, zadawali pytania i dzielili się swoimi doświadczeniami. Spotkanie zakończyło się podsumowaniem oraz rozdaniem informatorów i drobnych upominków, takich jak długopisy i odblaskowe zawieszki.

Organizatorzy otrzymali wiele pochwał za merytoryczność i jakość debaty. Seniorzy byli zainteresowani kolejnymi spotkaniami, na które już teraz serdecznie zapraszamy. Podnoszenie świadomości na temat zagrożeń jest kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa naszym mieszkańcom.

Debaty społeczne to nieocenione narzędzie w profilaktyce i edukacji społecznej. Umożliwiają bezpośredni kontakt z obywatelami, co jest kluczowe dla budowania zaufania i skutecznej prewencji. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i zapraszamy na kolejne spotkania, które na pewno przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa w naszej społeczności.

źródło: sulecin.pl

Author: Madman

Share This Post On

Submit a Comment