Jubileusz 5-lecia

Jubileusz 5-lecia Dziennego Domu Senior + w Sulęcinie

Minęło już 5 lat od czasu, kiedy pierwsi seniorzy przekroczyli próg Dziennego Domu „Senior +” w Sulęcinie. Z tej okazji 6 czerwca 2024r. w Hotel Kormoran Resort & SPA odbyła się uroczystość, na którą przybyli zaproszeni goście: Pan Dariusz Ejchart Burmistrz Sulęcina, Pan Iwona Walczak Zastępca Burmistrza Sulęcina, Pan Krystian Bielecki Przewodniczący Rady Miejskiej, Ks. Sławomir Przychodny Proboszcz Parafia św. Henryka i św. Mikołaja w Sulęcinie oraz Pani Natalia Januszkiewicz Kierownik Biblioteka Publiczna w Sulęcinie. Spotkanie rozpoczął gospodarz uroczystości Pan Andrzej Żelechowski Dyrektor Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęcinie. Był tort ufundowany przez włodarzy miasta, kwiaty, gratulacje i życzenia od gości zaproszonych i samych Seniorów DDS+, które odebrała Agnieszka Polechajło kierownik DDS+ wraz z pracownikami Dagmarą Słońską i Mieczysławem Bednarczykiem????????.

.

Uroczystość uświetnił program artystyczny przygotowany przez Solistów Studia Piosenki SOK????????????: Naomi Ragot, Aurelię Cikota????, Rozalię Polechajło????, Marcelinę Tymkiewicz????, Wiktorię Stadnik????, Hanię Mrozińską⚘️, Martynę Dróżdż???? i Letycję Sarna???? wraz z instruktorem Panem Waldemarem Handzlewiczem. W ramach życzeń i podziękowań za wspólne spotkanie integracyjne Seniorzy z Klub „Senior+” w Żubrowie przygotowali wiersze i piosenki????.

Placówka mieści się w Domu Joannitów????, w budynku o zabytkowym charakterze i została utworzona przez władze samorządowe w 2019r. aby wyjść naprzeciw potrzebom seniorów Sulęcina????????. Od początku jej istnienia jest to miejsce służące aktywizacji i integracji społecznej osób starszych????????. Placówka zapewnia seniorom opiekę, wyżywienie oraz różnorodność zajęć, które mają szeroki obszar oddziaływania terapeutycznego, w celu podtrzymania jak największej sprawności seniorów korzystających z świadczonego wsparcia????????????????. Dla podopiecznych to szansa na wyjście z domu, spotkanie się z osobami w podobnej sytuacji, to miejsce, w którym nasi seniorzy mogą rozwijać pasje i zainteresowania????????????✂️????. Miejsce, w którym każdy może poczuć się jak w domu, a efektywne zarządzanie i praca całej kadry oraz współpraca z organem prowadzącym dąży do jego nieustannego rozwoju i najlepszego funkcjonowania.

Dzienny Dom Senior + w Sulęcinie

Author: Madman

Share This Post On

Submit a Comment