„Mówimy NIEboRAKOWI”…

Maja Rutnicka z Glisna o jeden krok wyżej nieba!

Maja Rutnicka, bo o niej mowa ma 10 lat i chodzi do 3 klasy w Zespole Szkół Samorządowych w Lubniewicach. Tydzień temu była u pierwszej komunii. Ścięła włosy i  43 cm oddała Stowarzyszeniu Mówimy NIEboRAKOWI, w ramach akcji ” Włosem w Raka”poprzez podarowanie włosów na rzecz dzieci z chorobą nowotworową i po chemioterapii.

Kiedyś powiedziała do mnie- ” mamo włosy mam tak długie, że po komunii skrócimy i przekażemy dla potrzebujących, a mianowicie na peruki dla dzieci chorych na raka- mówi nie kryjąca wzruszenia Elżbieta Rutnicka mama Mai. Ścięcie włosów odbyło się w jednym z gorzowskich salonów fryzjerskich, do  którego zawiozła ją starsza siostra Kamila Pani nazwała Maję Roszpunką. Dziewczynka  otrzymała za swój dar dyplom od Prezes Stowarzyszenia Pani Ewy Ozga.

Maja jest o jeden stopień wyżej nieba!

Mówimy NIEboRAKOWI.

Z Mai Rutnickiej dumna jest cała rodzina, mieszkańcy Glisna, gdzie mieszka oraz pozostali mieszkańcy Gminy Lubniewice. Maja oraz jej rodzice zachęcają inne dzieci do tego typu czynu dobroczynnego, ponieważ w obecnych czasach na raka choruje wiele osób, w tym duża liczba dzieci.

Redakcja portalu Madman24.pl

fot. Archiwum rodzinne

Author: Madman

Share This Post On

Submit a Comment