10 pytań do Paranienormalnych

Krótka rozmowa z kabareciarzami

10 pytań do Paranienormalnych przed niedzielnym występem. Nie minął jeszcze rok odkąd gościliśmy w Sulęcinie kabaret Paranienormalni. Pod zamieszczonym linkiem jest wspomnienie tego wydarzenia: https://www.madman24.pl/2017/06/24/paranienormalni-sok-u/

Tym razem kabareciarze wystąpią w zmienionym składzie i z gośćmi.

10 pytań do Paranienormalnych:

Madman. Spotykamy się tuż przed waszym występem w Sulęcinie. W krótkim czasie zawitaliście ponownie do Sulęcina. Utkwił wam w pamięci tamten występ?

Paranienormalni. Rzeczywiście, gościliśmy tu prawie rok temu. Czas szybko leci. Oczywiście, uwielbiamy tutejszą publiczność, energię, jaka płynie z widowni. Mamy nadzieję, że tym razem też sprawimy Wam tyle radości i spotkamy się znów za rok!

M. Od razu rzuca się w oczy obecny skład waszego kabaretu. Kto tym razem zaprezentuje się na scenie?

P. Jesteśmy w trasie z naszym nowym programem VIP TOUR – w którym gościnnie występują wspaniali aktorzy: Michał Czernecki i Bartosz Kasprzykowski.

M. Organizowaliście ostatnio casting na nowego członka kabaretu Paranienormalni. Kiedy go zobaczmy?

P. Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni poziomem, którzy zaprezentowali kandydaci podczas przesłuchania w Warszawie i Wrocławiu. Przerosło to na tyle nasze oczekiwanie, że w końcu porzuciliśmy nasz plan wyboru jednej osobyJ Wybraliśmy już dwie, które zadebiutowały w kwietniowym wydaniu „Kabaretu na żywo” w Polsacie. Z kolejnymi pracujemy nad następnym scenariuszem i przedstawimy ich podczas wakacyjnej trasy. To wspaniali, utalentowani młodzi ludzie, z którymi chcemy pracować, wymieniać się pomysłami. Wnieśli dużo świeżości do naszego składu i już nie możemy się doczekać reakcji widzów. Stąd decyzja, że nie będziemy się ograniczać do jednej osoby. Tak samo, jak w projekcie VIP TOUR, gdzie gościmy nasz fantastycznych przyjaciół – aktorów.

Paranienormalni: Robert Motyka, Michał Paszczyk

M. Wróćmy do niedzielnego występu na scenie. Dużo będzie nowych skeczy?

P. Wraz z nowym składem, wprowadziliśmy nowy program i wspaniałe, charyzmatyczne postaci. Michał Czernecki wciela się w producenta Zygmunta Waszczykońskiego, zaś Bartek Kasprzykowski, przedstawi ironiczne podejście do roli aktora. Michał Paszczyk osadzony został w ciele reżysera Stanleya, który ciągle stara się wyprodukować „coś hitowego”. Nie zabraknie też jednego z ulubionych skeczy widzów z udziałem moim i Michała Paszczyka, pełnego absurdalnego poczucia humoru – Kino.

M. Kabaret dla was to?

P.  Pasja,  spełnienie marzeń, praca i rozrywka, podróże, wspaniali ludzie – przygoda życia!

M. Ludzie często mnie pytają „dlaczego Madman?”. Odpowiadam zawsze jednakowo „nigdy nie twierdziłem, że jestem normalny”. A jak doszło do nazwy waszego kabaretu? Kto jest tego autorem?

P. Nasza burza mózgów miała miejsce 15 lat temu, gdy spacerując brzegiem jeziora Paprocany w Tychach głowiliśmy się nad idealną nazwą. Od słowa do słowa i stworzyliśmy Paranienormalnych.

M. „Paranienormalni u Szaleńca” – niezły pasztet. Nie macie jednak wrażenia, że życie często przerasta kabaret?

P. Oczywiście, często mamy wrażenie, że życie przegania kabaret. Jako artyści, jesteśmy bardziej wyczuleni na wyszukiwanie zachowań, obserwowanie rzeczywistości i czerpanie z niej inspiracji do tworzenia nowych programów. Wiadomo, trochę podkolorowanych, przerysowanych, ale jak zawsze „z ziarnkiem prawdy”.

M. Życie kabareciarza, to „życie na walizkach”. Trudno to pogodzić z życiem rodzinnym?

P. Oczywiście. Bywają miesiące, kiedy więcej nas nie ma w domu, niż jesteśmy. Jest to wyzwanie i dla nas i dla naszych rodzin. Staramy się jednak szukać balansu. Życie w hotelach, przemierzone setki kilometrów z przyjaciółmi w busie, to brzmi jak wieczna zabawa i wspaniałe życie, ale nie ukrywajmy, że bywa też wyczerpujące. Dlatego ta równowaga jest dla nas taka ważna. Gdy wracamy do swoich domów, jesteśmy dla naszych rodzin na 300% i nadrabiamy tyle, ile się da.

Paranienormalni – https://www.facebook.com/Paranienormalni/

M. Na pewno jesteście ekstraklasą polskiej sceny kabaretowej. Jak radzicie sobie z popularnością?

P. Bez wątpienia, popularność jest bardzo mila. Artysta, to osoba, której efekt pracy mierzony jest sympatią widzów. Jak widać, my pracujemy bardzo ciężko, bo mamy ogromną rzeszę lojalnych fanów, czasami przychodzą już dwa pokolenia, trzy pokolenia na nasze występy. Wspaniałe jest widzieć, że dostarczasz rozrywkę całej rodzinie. To nas napędza do działania, do tego, żeby ciągle serwować program najwyższej jakości, do jakiej przyzwyczailiśmy fanów w ciągu tylu lat naszego bycia na scenie.

M. Na koniec naszej rozmowy proszę zareklamujcie sami niedzielny występ. Warto przyjść bo…..?

Paranienormanli:

– bo pokażemy nowy program

– bo będzie wspaniały gość – Michał Czernecki, który też pokaże swoją paranienormalną stronę

– bo gwarantujemy mnóstwo dobrej zabawy

– bo to Paranienormalni!

M. Dziękuje za rozmowę i życząc powodzenia powiem krótko „Tak trzymać, bo JESTEŚCIE WIELCY”.

P. Dziękujemy i do zobaczenia w niedzielę.

10 pytań do Paranienormalnych, czyli Robertowi Motyce i Michałowi Paszczykowi zadał Madman

VIP TOUR to tegoroczny projekt Paranienormalnych, w którym udział biorą aktorzy: Michał Czernecki i Bartosz Kasprzykowski.

Paranienormalni

13.05 o godz. 20.00
Sulęcin, Sulęciński Ośrodek Kultury
Bilety – od 50 zł
Do nabycia: w Sulęcińskim Ośrodku Kultury oraz online
https://www.kupbilecik.pl
http://biletyna.pl

 

Author: Madman

Share This Post On

Submit a Comment