Krótki wywiad z Łukaszem Chajcem

Od paru lat trenerem Olimpii Sulęcin jest Łukasz Chajec. Trener, który „żyje” przy linii. Wiecznie uśmiechnięty, ale w czasie meczu widać też na jego twarzy skupienie. W wakacyjnej przerwie postanowiłem trochę „przepytać” trenera.

M.    Witam

Ł.Ch Witam!!!

M.    Spotykamy się w letniej przerwie. Co słychać na parkiecie?

Ł.Ch Wakacje i odpoczynek!!!

M.    Możesz zdradzić kulisy kadrowe?

Ł.Ch W sezonie 2015/2016 pozostaje większość zawodników. W składzie nie zobaczymy

Rafała Maluchnika, Karola Gajo i Jakuba Kupisza. W zamian pojawią się: Maciej Sas (libero) i Artur Troska (środkowy). Obecnie poszukuję zawodnika na pozycję przyjmującego i mam nadzieję, że w połowie lipca poznamy jego nazwisko.

M.    Jakie plany przygotowawcze?

Ł.Ch Sezon rozpoczynamy 16 sierpnia obozem przygotowawczym w Sulęcinie. Na pewno czeka nas kilka sparingów oraz udział w turnieju o puchar Burmistrza Sulęcina.

M.    Jak gra się zawodnikom w wyremontowanej hali?

Ł.Ch  Rewelacyjnie :)! Cieszymy się z warunków jakie przyniósł nam remont hali. Trenujemy w niej z wielką przyjemnością.

M.  Poprzedni sezon był bardzo ciężki, ale „czwórka” była pewna. Jakie cele na najbliższy sezon?

Ł.Ch  Najwyższe. Nasz praca na treningach i meczach nie miałaby sensu bez ciągłego rozwoju, dlatego będziemy walczyć o I ligę. Moim marzeniem jest stworzenie drużyny, która na stałe zagościłaby w I lidze, a potem… w PLS-ie :).

M.      Który to już będzie sezon Łukasza Chajca jako trenera?

Ł.Ch  O ile się nie mylę, to piąty. Z liczeniem od zawsze miałem problem 🙂.

M.      Ciągnie jeszcze żeby wyjść na parkiet w roli zawodnika?

Ł.Ch  To były wspaniałe czasy, ale przeminęły bezpowrotnie. Nie tęsknie za graniem, bo bardzo lubię obecną rolę trenera.

M.     Takie samo pytanie zadałem trenerowi Stali. Co jest trudniejsze, gra czy trenerka?

Ł Ch  Nie rozpatrywałem tego nigdy w kategoriach trudu. Kocham to, co robiłem i robię obecnie. Po prostu spełniają się moje marzenia.

M.      Prezes STS Olimpia Stanisław Szablewski został ostatnio wybrany na prezesa Lubuskiego Związku Piłki Siatkowej. To niewątpliwie duże wyróżnienie, ale też odpowiedzialność. Jak to odebraliście. Prezes „pofrunął” już tradycyjne trzy razy w górę?

Ł.Ch  Cieszę się bardzo z sukcesu trenera Szablewskiego. Nie ma lepszej osoby, która będzie kontynuować dzieło zmarłego pana Józefa Bartkowiaka, a do tego wniesie do LZPS nowe   pomysły, swoją wiedzę i wieloletnie doświadczenie. Nie mam wątpliwości, że skorzysta na tym całe lubuskie środowisko siatkarskie – i nie tylko.

M.     Czego życzyć trenerowi przed nowym sezonem?

Ł.Ch  Uśmiechu :)!

M.    Dziękując za rozmowę życzę zrealizowania wszystkich planów. Do zobaczenia na parkiecie. Portal Madman24.pl jak przystało na Oficjalnego Patrona Medialnego Olimpii będzie z wami, tak w hali jak i również medialnie…

Ł.Ch Dziękuję i do zobaczenia na meczach.

Z Łukaszem Chajcem rozmawiał Madman.

Dla przypomnienia trochę fotek fantastycznych kibiców Olimpii, z którymi będę kolejny sezon. Madman24.pl będzie zawsze z drużyną i jej kibicami.

Author: Madman

Share This Post On